بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت
بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت

 

همان طور که می دانید پوست صورت و زیبایی یکی از دغدغه های امروزه همه افراد است که علاوه بر خانم ها آقایان هم به آن اهمیت زیادی می دهند. چیزی که باعث می شود پوست افراد جوان تر و زیبا تر به نظر برسد اقداماتی است که برای آن انجام می دهد. علامت که در دنیا افراد وجود دارند که به صورت ارثی پوست خیلی خوبی دارند جدای از این درصد افراد دیگری هم وجود دارند که با رسیدگی کردن به پوست خود باعث جوانی و شادابی آن می ‌شوند. همین موضوع سبب شده که افراد به دنبال راه های مراقبت از پوست صورت شان باشند. امروز هم ما در خدمت شما عزیزان هستیم تا به انواع راه های مراقبت از پوست  بپردازیم. از این رو از شما عزیزان دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب  داروبیار را دنبال کنید.

برای مراقبت از پوست صورت چه روش هایی را به کار بگیریم؟

روش هایی که بر روی سلامت پوست اثر گذار هستند را اگر تحقیق و جستجو کنید متوجه می شوید که بسیار زیاد هستند. اما برای این که شما بهره بیش تری از این مطلب ببرید سعی کردیم تاثیر گذار ترین روش ها برای شما دسته بندی کنیم که به شرح زیر می باشند:

بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت
بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت
  • روش اول مربوط به نحوه شست و شوی پوست صورت است.
  • از دیگر روش ها می ‌توان تاثیر تغذیه بر روی پوست صورت را نام برد.
  • البته که استفاده از مواد تقویتی بر روی پوست صورت نمی‌ توان غافل شد.
  • استفاده از برخی دارو ها و ویتامین ها برای تقویت پوست صورت نیز راه مناسبی به نظر می ‌آید.
بیشتر بخوانید:  چهار مرحله پوسيدگی دندان

باید توجه داشته باشید استفاده از هر یک از این روش ها اصول و قواعد خاصی دارد که باید رعایت شود در غیر این صورت ممکن است به پوست صورت آسیب برسد.

شستشوی پوست صورت برای مراقبت از آن

یکی از روش های مراقبت از پوست صورت نحوه شست و شو و استفاده از مواد لازم برای تمیز کردن آن است. در گذشته پوست صورت را با دست و به آرامی می شستند اما امروزه فیس براش های بسیار مناسبی وجود دارند که می ‌توان به وسیله آن ها تمام قسمت های پوست صورت را شست. زیرا علاوه بر تمیز کردن تمام روزنه ها و منافذ پوست باعث ماساژ خیلی به پوست نیز می شود و همین موضوع سبب سالم ماندن پوست از میکروب ها و ویروس ها و در نهایت افزایش کلاژن سازی و جوان ماندن پوست می شود. در این میان استفاده از صابون و فوم های شوینده و مواد شیمیایی دیگری که برای تمیز کردن پوست استفاده می شوند تنوع زیادی دارند بنابراین در انتخاب آن ها باید دقت شود که کم ترین آسیب را به صورت زنند.

اثر تغذیه بر روی مراقبت از پوست صورت

ممکن است خیلی کلیشه‌ ای و عامیانه به نظر برسد اما تغذیه تاثیر مستقیمی بر زیبایی و پوست صورت دارد. بنابراین پزشکان متخصص و کارشناسان توصیه می کنند که در مواد غذایی که استفاده می کنید نهایت دقت را به کار ببرید. برای مثال بهتر است همواره در مواد غذایی خود سبزیجات را استفاده کنید زیرا سبزیجات سرشار از انواع ویتامین های مفید برای پوست هستند و هم چنین سبب افزایش کلاژن سازی و جوان سازی پوست صورت خواهند شد. از سوی دیگر کارشناسان و متخصصین توصیه می کنند که از فست فود ها و سوسیس و کالباس و هم چنین نمک خوراکی و شکر و به طور کلی سرخ کردنی ها حداقل امکان پرهیز کنید زیرا همه این ها تاثیرات منفی بر روی پوست صورت خواهند گذاشت. بنابراین اگر سلامت پوست صورت تان برای تان مهم است بهتر است به تغذیه خود توجه بیش تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  مکانیسم جذب ویتامین های محلول در چربی
بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت
بهترین و مناسب ترین راه های مراقبت از پوست صورت

استفاده از مواد تقویتی و ویتامین ها و دارو ها برای تقویت پوست صورت

اگر به پزشک پوست و مو مراجعه کنید و برای تقویت پوست صورت از او کمک بخواهید قطعاً به شما استفاده از قرص ها و دارو های ویتامین را پیشنهاد می ‌کند. زیرا ویتامین A و E از جمله ویتامین هایی است که باعث زیبایی و تقویت پوست شده و هم چنین استحکام و یکدست شدن پوست صورت را به دنبال دارد. در این میان ویتامین c به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و مانع ورود مواد مضر و میکروب ها و آسیب آن ها به پوست می شود. بنابراین ویتامین های خوراکی می توانند تاثیر مثبتی بر روی مراقبت پوست صورت داشته باشند. البته که استفاده از کرم ضد آفتاب برای مقابله با سوزاننده و مضر خورشید و همچنین استفاده از کرم آبرسان برای تقویت و تغذیه و آبرسانی پوست به شدت توصیه می شود.