Arthritis
بهترین داروهای ضد التهاب مفاصل

همان طور که می دانید ممکن است هر کسی دچار التهاب مفاصل شود. مفاصل انسان به هر دلیلی ممکن است دچار التهاب شوند این مفاصل شامل مفاصل کمر و زانو و گردن و آرنج می باشند. اما التهاب در مفاصل به معنی درد و تورم و قرمزی در ناحیه مورد نظر است. زمانی که آسیبی به یک مفصل وارد میشود گلبول های سفید برای درمان در آن ناحیه جمع شوند همین موضوع باعث می شود که آن ناحیه قرمز تر است نواحی دیگر به نظر برسد حتی ممکن است متورم و گرم تر و یا به حالت تب هم برسد. اما برای جلوگیری از چنین وضعیتی باید دارویی وجود داشته باشد. این دارو چیزی نیست جز داروی ضد التهاب مفاصل البته انواع مختلف دارد. اگر با داروبیار  همراه باشید در ادامه این مطلب به داروهای ضد التهاب مفاصل می پردازیم و تاثیر گذاری آن ها را بررسی می کنیم.

انواع داروهای ضد التهاب مفاصل

از گذشته تاکنون برای درمان التهاب مفاصل دارو های زیادی استفاده می شد. اما هر چه علم پیشرفت می کند دارو های جدید تری جایگزین دارو های قدیمی می شود. از این رو باید در انتخاب داروی ضد التهاب توجه و دقت نمود زیرا هر یک از این دارو ها علاوه بر خواصی که دارد می ‌تواند عوارضی نیز در پی داشته باشد. انواع داروی ضد التهاب مفاصل به شرح زیر است:

  •         از جمله این داروها می توان به پیروکسیکام و ملوکسیکام  اشاره کرد.
  •         دیکلوفناک سدیم و دیکلوفناک پتاسیم از دیگر داروهای ضد التهاب هستند.
  •         ایبوپروفن و ناپروکسن و فنوپروفن
  •         مفنامیک اسید و نابومتون و مکلوفنات
  •         ایندومتاسین و اکساپروزینو اتودولاک
  •         فلوربی پروفن و سولینداک و تولمتین
  •         آستامینوفن  و سلکسیب
بیشتر بخوانید:  پروتئین وی برای چه سنی است ؟

همه این قرص ‌ها در تمام داروخانه ها وجود دارند و خریداری آن ها بسیار راحت و آسان است.

تشخیص التهاب و مصرف داروی ضد التهاب

قطعاً شما نمی توانید هر تورم و قرمزی و درد را به پای التهاب مفصل بگذارید. از این رو مصرف خودسرانه قرص ضد التهاب هم به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که قطعاً برای تشخیص هر گونه التهاب و درد به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک متخصص می تواند بیماری التهاب را به راحتی تشخیص دهد. زیرا در زمینه تخصص خود که التهابات مفاصل است تحصیلات عالیه را گذرانده و بر اساس تجربیاتی که دارد در مورد بیماری نظر می دهد. از این رو در فاصله پس از تشخیص نوع التهاب یکی از دارو های فوق را تجویز می کند. باید توجه داشته باشید که مصرف دارو های ضد التهاب کاملا زیر نظر پزشک باشد یعنی دوز و دوره و هم چنین ساعت مصرف دارو ها را پزشک باید تعیین کند. مصرف بیش از اندازه از هر دارو می تواند خطرات و عوارضی را به دنبال داشته باشد.

Arthritis

نحوه تاثیر گذاری داروهای ضد التهاب

زمانی که در اطراف یک مفصل التهابات ایجاد می شود. شما شاهده درد و تورم و تب و قرمزی در ناحیه مفصل می شوید. برای جلوگیری از این وضعیت قرص ضد التهاب استفاده می کنید. این داروی ضد التهاب مفاصل پس از این که در معده تجزیه و جذب شد طی جریان خون به مفصل مورد نظر می رسد. سپس باعث جدید گذاری بر گلبول های سفید و مبارزه آن ها می شود. در این حین ذرات ضد التهابی در قرص تورم و قرمزی را کاهش می دهند. هم چنین باعث تسکین درد در ناحیه می‌ شوند. البته که کاهش بد است که نه درد از مهم ترین قابلیت ‌های قرص های ضد التهاب است. پس از استفاده مرتب از دارو های ضد التهاب شاهد نتایج مفید آن خواهید بود.

بیشتر بخوانید:  علائم و درمان سنگ کلیه در بارداری

خرید داروی ضد التهاب مفاصل

اکنون اگر یکی از مفاصل کمر و یا زانوی شما دچار التهاب شده است باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید. پزشک متخصص بنابر سابقه و تجربه دارو های ضد التهاب تجویز می کند. شما می توانید این دارو ها را از داروخانه های سراسر کشور خریداری کنید. هر چند که قیمت این دوره ها با یکدیگر متفاوت است. تفاوت قیمت در دارو های ضد التهاب مفاصل به دلیل تفاوت برند و دوز دارو ها است. البته که برای خرید می توانید لیست قیمت دارو های ضد التهاب مفاصل را از داروخانه ها استعلام بگیرید. همچنین می توانید در  صورت نبودن هر یک از دارو ها آن ها را به صورت آنلاین سفارش دهید.