در حال بارگزاری ...

عوارض مکمل تقلبی

عوارض مکمل تقلبی

احتمالا تا به حال با ورزشکارانی که به دنبال خرید مکمل های بدنسازی هستند، برخورد داشته اید و شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا ممکن است در این فرد عوارض خوردن مکمل تقلبی بروز پیدا کند؟ آیا مکمل های تقلبی و اصلی از نظر کیفیت و از نظر بروز عوارض اختلافاتی با هم دارند یا خیر؟ نکته ای که در اینجا واضح و بدیهی به نظر می رسد این است که اگر یک مکمل برای بدن انسان ضرر نداشته باشد، به صورت تقلبی و فیک وارد بازار نخواهد شد. معمولا مکمل های تقلبی، به سرعت فرد را به نتیجه دلخواه می رسانند و بعد از مدتی عوارض خود را به بدترین شکل ممکن نشان می دهند. بروز این عوارض است که مشکل ساز بوده و می تواند زندگی عادی و طبیعی فرد را مختل کند.

مکمل های زیادی در بازار وجود دارد و هر کدام از آنها نیز ترکیبات خاص خود را دارند و برخی از آنها با قیمت های بالا و برخی دیگر با قیمت های پایین در بازار عرضه می شوند. عده ای تصور می کنند که وقتی یک مکمل در بازار موجود می باشد، به این معنی است که هیچ ضرری برای فرد ندارد و می توان بدون نگرانی آن را مصرف کرد؛ این تصور کاملا اشتباه و غلط است. برخی از مکمل های تقلبی موجود در بازار ترکیباتی دارند که به محض ورود به بدن باعث بروز واکنش های غیر طبیعی می شوند. متاسفانه برخی مکمل های اصلی موجود در بازار، قیمت های گزافی دارند و به همین علت افراد، روی به سوی مصرف مکمل های تقلبی می آورند. توصیه ای که به شما داریم این است که هیچگاه سلامتی خود را با چیز دیگری معاوضه نکنید و  ادامه این متن را که در مورد عوارض مصرف مکمل های تقلبی است مطالعه کنید.

برای خرید مکمل بدنسازی اصل کلیک کنید.

 

معرفی مکمل بدنسازی و انواع آن

ورزشکارانی که می خواهند عضله بدن خود را زیاد کنند به سراغ مکمل های بدنسازی می روند. این مکمل ها باعث زیاد شدن توده عضلانی فرد و افزایش وزن فرد می شود. علاوه بر افزایش وزن، کاهش درصد چربی از دیگر تاثیراتی که این مکمل ها از خود به جای می گذارند. جالب است که بدانید این مکمل ها می توانند قدرت بدنی افراد را نیز بالا ببرند و انجام حرکت های ورزشی را برای ورزشکاران راحت تر کنند. از جمله رایج ترین مکمل های موجود در بازار می توان به مکمل بی سی ای ای، گینرها، مکمل های پروتئینی و مکمل اچ ام بی اشاره کرد.

مکمل ها، انواع و اقسام متفاوت دارند و به منظورهای مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مکمل هایی که ورزشکاران مصرف می کنند به این شرح است: مکمل های مخصوص افزایش قدرت، مکمل برای افزایش حجم عضلات و مکمل های چربی سوز.

موضوعی که لازم می دانیم در اینجا در مورد آن بگوییم این است که مکمل ها به خودی خود دارای خواص و مزیت های بی شماری هستند و وجود مواد و ترکیبات غیر مجاز در آنهاست که باعث شده این مواد تاثیرات منفی از خود به جای بگذارند. به هنگام خرید این مکمل ها مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، اصل بودن و تقلبی نبودن مکمل خریداری شده است.

عوارض خوردن مکمل تقلبی

معمولا مکمل های تقلبی، حاوی مواد و ترکیبات غیر مجاز هستند و این ترکیبات غیر مجاز است که باعث بروز عوارض می شود. ما برخی از شایع ترین عوارضی که مصرف این مکمل ها می تواند داشته باشد را در ادامه عنوان خواهیم کرد.

آسیب به کبد

آسیب به کبد عوارض مکمل تقلبی

یکی از مهم ترین اندام های بدن، کبد است. برخی از مکمل های تقلبی موادی دارند که می توانند به این قسمت از بدن آسیب های جبران ناپذیری وارد کنند. این احتمال وجود دارد که ترکیبات مکمل های تقلبی در کبد تجمع پیدا کرده و به دلیل خارج نشدن از کبد، موجب تخریب و از کار افتادن آن شوند. در برخی ورزشکاران، بی توجهی به این موضوع و استفاده از مکمل های تقلبی باعث الزام به انجام جراحی های پیوند کبد شده است. باید بدانید که بدن انسان برای آنکه بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، باید کبد سالمی داشته باشد و اگر این قسمت از بدن دچار آسیب و مشکل شود، فرد به مانند گذشته نمی تواند به کارهای روزمره خود بدون مصرف دارو ادامه دهد.

خطر مرگ

از دیگر عوارض خوردن مکمل تقلبی، خطر مرگ است. علت مرگ که ممکن است به دلایل مختلف اتفاق افتاده باشد، یکی از عوارضی است که مصرف مکمل های تقلبی می تواند باعث آن شود. ترکیباتی که در مکمل های تقلبی به کار برده می شوند، باعث ایجاد مسمومیت در فرد شده و این مسمومیت می تواند بروز برخی اختلالات متابولیسمی را سبب شود. این اختلالات می توانند باعث مرگ فرد شوند و عارضه ای غیر قابل جبران را برای ورزشکاران ایجاد کنند.

افزایش وزن

از دیگر عوارض مصرف مکمل های تقلبی، افزایش وزن است. ترکیباتی که به صورت غیر مجاز در مکمل های بدنسازی وجود دارد، با واکنشی که در بدن نشان می دهند باعث افزایش وزن شده و این اتفاق برای ورزشکارانی که می خواهند تناسب اندام داشته و وزن آنها بالاتر نرود، خبر خوبی نیست. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما برای خرید مکمل ها به مراجع و فروشگاه هایی مراجعه کنید که می دانید محصولاتی درجه یک و اصلی در اختیار شما قرار می دهند. توجه داشته باشید که افزایش وزن می تواند باعث ابتلای شما به انواع و اقسام بیماری ها شده و مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

کاهش سلامت استخوان ها

از دیگر عوارض خوردن مکمل تقلبی، کاهش سلامت استخوان ها است. این احتمال که برخی از مکمل های تقلبی باعث کاهش تراکم استخوان ها شوند، وجود دارد. کاهش تراکم استخوان با کاهش استحکام آن همراه بوده و فرد ممکن است در اثر یک زمین خوردن کوچک، دچار شکستگی های غیر قابل ترمیمی شود. برخی تصور می کنند که اگر این مکمل ها را در اندازه های توصیه شده مصرف کنند، هیچ مشکلی برایشان ایجاد نخواهد شد. این تصور درست نیست و باید به عوارضی که مکمل های بدنسازی غیر اصل می توانند در بدن ایجاد کنند، توجه داشته باشید.

بروز مشکلات کلیوی

از دیگر عوارض مصرف مکمل های تقلبی، بروز مشکلات کلیوی است. همانطوری می دانید کلیه ها وظیفه دفع مواد زاید از بدن را بر عهده دارند. ترکیباتی که در مکمل های تقلبی وجود دارد، باعث می شود کلیه ها نتوانند وظیفه خود را آن طور که باید و شاید انجام دهند و باعث تجمع مواد زائد داخل کلیه و بدن خواهد شد. اگر دیر به این مورد رسیدگی شود، احتمال آنکه آسیب ها و عوارض جبران ناپذیری کلیه را درگیر کند وجود دارد و شاید زمانی فرد متوجه این قضیه شود که برای انجام هر اقدام جدی دیر شده باشد.

بروز سردرد

عوارض مکمل تقلبی

از دیگر عوارض مصرف مکمل های تقلبی، بروز سردرد است. این عارضه نیز شاید به خودی خود اهمیت چندانی برای افراد نداشته باشد، اما می تواند یک نشانه از ورود ترکیبات غیر مجاز به بدن شما باشد و این موضوع از این جهت بسیار حائز اهمیت می باشد. البته سعی کنید قبل آنکه به سردرد مبتلا شده و توانایی انجام کارها و فعالیت های روزانه خود را از دست بدهید، از خوردن مکمل های تقلبی اجتناب کرده و برای آنکه میزان عضله بدن خود را افزایش دهید به سراغ هر راه و روشی نروید.

از بین رفتن ظاهر عضلانی فرد

از دیگر عوارض خوردن مکمل تقلبی، از بین رفتن ظاهر عضلانی فرد است. شاید این مکمل های تقلبی در ابتدای کار باعث ایجاد اندامی عضلانی و ورزیده در فرد شوند اما وقتی مصرف آنها ادامه پیدا می کند، عوارض یکی یکی خود را نشان می دهند. در ادامه هر چقدر مصرف این مواد افزایش پیدا کند،  ظاهری که فرد با کمک این مواد به دست آورده بود، از بین رفته و به جز عوارض این مکمل ها چیز دیگری باقی نخواند ماند.

خطر سکته قلبی

از دیگر عوارض خوردن مکمل تقلبی، خطر سکته قلبی است. این عارضه یک هشدار جدی است و به شما تاکید می کند که برای خرید مکمل های بدنسازی باید با دقت و وسواس زیاد عمل کنید. اگر در یک بازه زمانی کوتاه مدت مقدار زیادی از مکمل های تقلبی به بدن وارد شود، می تواند باعث ایجاد سکته قلبی و گرفتگی عروق شود. قلب مهم ترین قسمت از بدن به شمار می رود و باید برای افزایش سلامتی آن کوشید و از انجام اقداماتی که می تواند عمر این اندام را کاهش دهد، به شدت اجتناب کرد.

نظر خود را وارد نمایید.
خانه
داشبورد
اطلاعات
سفارشات
پیام ها
بیشتر
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها