فرق هیر ویت اصلی و تقلبی
تشخیص هیرویت اصل و تقلبی- تفاوت قرص هیرویت ایرانی و خارجی

فرق هیرویت اصلی و تقلبی یکی از اصلی‌ترین نکاتی که هنگام خرید این دارو باید به آن توجه کنید اصل بودن آن است. امروزه با توجه به تحریم‌ها و جنس‌های قاچاق پیدا کردن داروی اصل بسیار سخت شده است. هیر ویت دارویی است که برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت پوست و مو استفاده می‌شود. چنان چه می‌خواهید بدانید راه تشخیص قرص هیرویت اصل و تقلبی چیست، هم چنین تفاوت قرص هیرویت ایرانی و خارجی در چیست، بهتر است تا انتهای این مقاله با داروبیار  همراه باشید.

تفاوت قرص هیرویت ایرانی و خارجی

در پاسخ به این سوال باید گفت در واقع هیچ تفاوتی بین قرص هیرویت ایرانی و خارجی وجود ندارد و هر دو یکی هستند. هیرویت با برند Health Aid تولید می شود که یک برند انگلیسی است. اما از آنجا که از نظر دارویی با تحریم های زیادی مواجه هستیم، محصولات این برند در ایران، تحت لیسانس انگلستان تولید می شود.

محصول تحت لیسانس به محصولی گفته می‌شود که با کسب اجازه از مالک یا صاحب امتیاز اولیه آن توسط کارخانه یا فردی دیگر تولید می شود. فناوری‌های ساخت یک محصول دارویی در واقع یک راز صنعتی است که توسط صاحب اولیه آن بدست آمده است. این راز صنعتی قابلیت فروش دارد و اگر به تولید کننده دیگری فروخته شود، آنگاه محصولی که تولید کننده دوم به تولید می‌رساند، تحت لیسانس است.

بنابراین لازم نیست به دنبال قرص هیرویت خارجی باشید، چرا که امتیاز تولید این محصول از شرکت Health Aid خریداری شده و این فرآورده تحت لیسانس انگلستان است اما در کشور خودمان بسته بندی می‌شود‌. البته نکته بسیار مهم که باید به آن دقت داشته باشید، تشخیص اصل بودن قرص هیرویت است که در ادامه به طور کامل در مورد آن توضیح داده ایم.

تشخیص قرص هیرویت اصل و تقلبی

یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن یک جنس، تایید اصالت بارکد کالا است. شما می‌توانید با استفاده از سایت و برنامه‌ی  www.ttac.ir از اصالت بارکد کالای خود اطمینان پیدا کنید. این قرص در داروخانه آنلاین داروبیار با کمترین قیمت به فروش می‌رسد. علت اصلی این قیمت پایین، خرید به تعداد بالا و با تخفیف از شرکت پخش کننده و علاوه بر این فروش زیاد سایت ما است. اما در ادامه علاوه بر روش فوق، برای یافتن اصالت اجتاس فاقد بارکد نیز راه‌حل‌هایی ارائه کرده‌ایم که خواندنشان خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان مصرف شربت ایمیونس در بزرگسالان و کودکان

پیشنهاد خرید: قرص هیرویت

تشخیص قرص هیرویت اصل و تقلبی

راه‌های تشخیص اصل بودن قرص هیرویت

الف. چک کردن بسته‌بندی هیر ویت:

این ساده‌ترین شیوه‌ی بررسی اصالت دارو است. کافی است جزییات زیر را دیده یا مشکلی در آن‌ها حس کنید تا مطمئن شوید که کالا تقلبی است. حتما این موارد را تجزیه و تحلیل نمایید تا با مشخصات بسته‌ی اصلی درون سایت یکسان باشد. این موارد عبارتند از:

  1. فونت‌های غیرمعمول
  2. رنگ چاپ
  3. خطاهای املایی
  4. بسته‌بندی
  5. عدم وجود مهر و موم بسته بندی (مهر و موم امنیتی مخصوصا برای بطری‌ها نباید آسیب دیده باشد)
  6. وجود یک شکاف، ترک و یا شکستگی بر روی بسته‌بندی.
  7. علاوه بر این موارد، می توان به رنگ قرص اشاره کرد. در صورتی که رنگ قرص قهوه ای کمرنگ باشد، نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

قرص هیرویت اصل

ب. نوع فرم قرص و دوز تجویزی دارو را بررسی نمایید:

موارد زیر را در قرص هیرویت چک کنید. چنان چه تغییری در آن ایجاد شده بود بدانید که تقلبی هستند. این موارد عبارتند از:

یک. رنگ، دو.‌ اندازه، سه. یکنواختی، چهار. قوام، پنج. شکل.

ج. قابلیت‌های فیزیکی قرص‌ها:

قابلیت‌های فیزیکی که به وسیله‌ی سازمان بهداشت جهانی تعیین گردیده است، باید حتما رعایت شوند و چنان چه رعایت نشده بود بدانید که تقلبی است. این موارد عبارتند از:

یک. تکه‌های کوچک قرص یا پودر به میزان زیاد در پایین ظرف دارو، دو. قرص‌ها دارای ترک باشند،  سه. کریستال در دیواره‌های ظرف یا روی قرص‌های دارویی وجود داشته باشد، چهار. نرم شدن یا سفت شدن داروها، پنج. وجود تورم یا وجود لکه‌ یا تغییر رنگ قرص‌ها.

د. مشاهده کردن آلرژی یا عوارض جانبی غیر منتظره و بیش ازحد:

اکثر داروها مقدار کمی عوارض جانبی دارند. هیر ویت نیز از این قاعده مستثنی نیست. لازم به ذکر است که ممکن است به بعضی از داروها آلرژی نیز داشته باشید. به همین علت حتما قبل از مصرف هر دارویی میزان آلرژی خود را با مشورت با پزشک خود بررسی نمایید و از بابت آن اطمینان حاصل کنید. چنان چه با عوارض بیش از حد، ناگهانی و مضر تحت تاثیر هیر ویت به سرعت با پزشک خود تماس گرفته و مشکل خود را گزارش دهید. از طرفی درباره‌ی اثر بخشی هیر ویت طی بازه زمانی که قبلا آن را مصرف نموده‌اید، حتما توجه نمایید. چنان چه تمام این مسائل را چک کنید و مشکلی به وجود نیاید می‌توانید خیالتان از اصالت هیر ویت خریداری شده، راحت باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان مصرف قرص سیستین ب 6

ل. قیمت داروها:

با وجود این که ما با قیمت مناسبی این کالا را به شما می‌دهیم اما بعضی سایت‌ها بیش از حد قیمتشان پایین است. در چنین شرایطی لازم است که به اصالت کالا بیشتر توجه نمایید چرا که بعضی از شرکت‌های فروشنده‌ی هیر ویت تقلبی، جنس خود را با قیمت بسیار پایین‌تر ارائه می‌دهند تا مشتریان را فریب داده و ترقیب به خرید کنند.

قیمت پایین قرص هیرویت در داروخانه آنلاین داروبیار به دلیل خرید کپسول هیرویت به تعداد بالا و با تخفیف از شرکت توزیع کننده ی دارو و همچنین فروش بالای سایت داروبیار می باشد.

م. تایید داروها را به‌صورت آنلاین یا پیامکی:

این روش را که در بالا توضیح داده‌ایم اما شماره‌ی دیگری هم وجود دارد که با آن اصالت کالا خود را می‌توانید چک کنید. شما می‌توانید کد موجود بر روی بسته بندی را به شماره‌ی 20008822 پیامک نمایید تا در صورت اصالت پیامی دریافت کنید. در ابتدا شما شناسه روی بسته بندی را بخراشید، سپس شناسه شانزده رقمی را به شماره گفته شده پیامک نمایید. پیامک دریافتی پنج مدل است که در پایین آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

یک. پیام اصالت: این پیامک در صورت اصالت کالا برای شما ارسال خواهد شد.

دو. پیام کنترل مجدد: زمانی که اصالت کالا قبلا توسط کسی چک شده باشد این پیامک برایتان ارسال می‌شود. بهتر است در چنین شرایطی از خرید یا مصرف این دارو خودداری کنید.

سه. پیام به پایان آمدن تاریخ ‌مصرف: در صورتی که تاریخ انقضای داروی خریداری شده‌اتان گذشته باشد، این پیام برای شما ارسال خواهد شد. به هیچ وجه چنین دارویی را مصرف نکرده و به داروخانه مرجوعش کنید.

بیشتر بخوانید:  مکمل رانتک ساخت کدام کشور است؟

چهار. پیام جمع‌آوری دستوری: بعضی داروها توسط سازمان غذا و دارو دستور جمع آوریشان داده شده است که در این صورت بهتر است آن را استفاده نکنید.

پنج. پیام داروی تقلبی: و در پایان اگر دارو تقلبی باشد این پیام برای شما ارسال می‌گردد.

ن. فروشندگان:

فروشندگان داروی زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها اقدام به خرید کنید. اما این که همه‌ی آن‌ها معتبر باشند چنین نیست.  ما می‌توانیم با توجه به نشان سلامت و اعتباری که داریم به شما اطمینان بدهیم که کالایمان صددرصد اصل هستند.

و. بررسی جزییات دارو:

حتما تاریخ انقضا، شماره بسته و آدرس سازنده  را با سایت سازنده مطابقت دهید.

ه. بررسی آدرس سازنده:

داروهایی که اصل باشند به راحتی می‌توان آدرس سازنده‌ی اصلی آن‌ها را با آن چه که بر روی جعبه نوشته شده است مطابقت دهید.

سخن پایانی

این که دارویی که تهیه می‌کنید اصل باشد بسیار مهم است بهترین و مطمئن‌ترین راه برای چک کردن اصالت یک کالا ارسال پیامک است. چنان چه اصالت یک کالا را نتوانستید با روش‌های مختلف تایید نمایید حتما از خرید آن منصرف شوید چرا که اجناس تقلبی خطرات زیادی از جمله دزهای نامشخص، ترکیبات مختلف، فرایند تولید غلط و یا مغایر با سیاست‌های هیئت مشاوره فنی مواد مخدر، ترکیبات دارای مواد سمی، انبار و حمل و نقل غیر اصولی را دارند که می‌توانند به شما بسیار آسیب بزنند و برای شما خطرناک باشند.