قرص بارداری یا کاندوم
کاندوم بهتر است یا قرص ضد بارداری

سالیان سال است که خانم ها و آقایان برای این که از تشکیل نطفه و حاملگی جلوگیری کنند، از روش های مختلفی هم چون مصرف دارو، کاندوم، ابزار، روش جنسی و در نهایت عمل استفاده می کنند. البته باید خدمتتان عرض کنیم که میزان اثر بخشی این روش های جلوگیری از بارداری شبیه به یک دیگر نیست و برخی مطمئن تر از برخی دیگر هستند. ما برای این که مشخص کنیم که قرص بارداری بهتر است یا کاندوم، هر کدام از این موارد را به صورت تکی برای شما تعریف می کنیم و در آخر نیز انتخاب را به عهده ی خودتان می گذاریم پس با ما همراه باشید.

قرص بارداری یا کاندوم

کاندوم مردان و زنان

لازم به ذکر است که کاندوم مردانه از ورود اسپرم به مهبل جلوگیری می کند‌. استفاده از این کاندوم ها بسیار راحت است تنها کافی است آن را روی آلت کشیده شود. کاندوم مردانه می تواند ۸۲ درصد احتمال بارداری را کم می کند. کاندوم می تواند از بروز بیماری های مراقبتی، عفونت ها و ایدز نیز جلوگیری کند. البته اگر از کاندوم بی کیفیت استفاده کنید ممکن است کاندوم در حین رابطه پاره شود  و نتوانید از مراقبت های لازم را انجام دهید پس بهتر است به دنبال برند مرغوب و با کیفیت باشید . آیا چیزی درباره کاندوم زنانه شنیده اید؟ زنان زیادی به خاطر عدم رعایت نکات بهداشتی در حین رابطه دچار زگیل تناسلی، انواع عفونت ها و زخم ها می شوند. اگر قصد دارید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید از کاندوم زنانه و یا فمیدوم استفاده کنید.  جنس این کاندوم ها از پلییورتن است . این کاندوم به این شکل استفاده می شود که حلقه پشت لگن قرار می گیرد تا کاندوم در جای خود بماند؛ حلقه ی دیگر نیز بیرون مهبل می ماند. شایان ذکر است که حتی اگر از قبل اسپرم داخل مهبل بوده باشد این کاندوم به صورت شیمیایی آن را می کشد. این کاندوم ها ۷۹ درصد جلوی بارداری را می گیرند و تنها ۲۱ فرد در سال ممکن است با استفاده از این کاندوم ها باردار شوند. شما می توانید برای خرید کاندوم از داروخانه آنلاین داروبیار اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:  کاندوم از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟

 قرص بارداری

قرص های ضد بارداری ترکیبی باید هر روز مصرف شوند؛ البته برخی دیگر هستند که بعد از برقراری رابطه مصرف می شوند. این قرص ها از دو هورمون استروژن و پروژستین تشکیل شده است که مانع از آزاد سازی تخمک ها شده و دیواره رحم را نیز نازک تر می کند. می توان گفت که مصرف قرص ضد بارداری جلوی ۹۵ درصد بارداری ها را می گیرد. اما قرص بارداری عوارضی دارد که بای آنها را در نظر داشته باشید.

قرص بارداری یا کاندوم

باور های غلط خود را عوض کنید

برخی از افراد گمان می کنند که کسی که پریود شده است نمی تواند باردار شود درست است که روز های اول قدرت تخمک گذاری کم تر می شود اما باید خدمتتان عرض کنیم که اسپرم می تواند چندین روز بارور بماند. افراد دیگری گمان می کنند که اگر در آب رابطه ی جنسی داشته باشند احتمال بارداری وجود ندارد. این که شما در استخر و یا حمام رابطه ی جنسی داشته باشید هیچ تاثیری در احتمال باردار شدن فرد ندارد. این که بعد از سکس فورا به حمام و یا دست شویی بروید نیز هیچ گونه تاثیری در جلوگیری از بارداری ندارد. افراد دیگری نیز تلاش می کنند تا با کمک اسپرم کش از بارداری خود جلوگیری کنند. این افراد تلاش می کنند که با کمک خمیر دندان و یا بذر که آن را در واژن خود نگه می دارند جلوی بارداری خود را بگیرند اما این کار اصلا جوابگو نیست.