چرا مصرف ویتامین ث برای زنان مهم است؟

چرا مصرف ویتامین ث برای زنان مهم است؟ سایت داروبیار قصد دارد در این مقاله به سوال اساسی “چرا مصرف ویتامین ث برای زنان مهم است؟” پاسخ بدهد. شما در ادامه درباره‌ی جواب این سوال به اطلاعات مهمی دست خواهید یافت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت های معتبر، برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی و سیستم هورمونی، مقابله با فشار خون و استرس در زنان، مصرف و وجود ویتامین ث لازم و ضروری است

فواید ویتامین ث برای بانوان‌

در زندگی های امروزه و جدید، زنان به غیر از محافظت از فرزندان خود و خانه داری در فعالیت های اجتماعی مانند مردان فعالیت دارند. گاهی اوقات زنان به علت وجود مشغله‌ هایی به سلامت خود اهمیت نمی‌دهند، در این باره کم کاری می‌کنند و دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند. بیماری زنان، سلامت روانی و فیزیکی کل افراد خانواده را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.

مهم ترین موارد مفید برای سلامت  زنان تغذیه مفید و سالم‌ است. بین همه مواد مغذی نیز مهمترین نقش و کاربرد را ویتامین‌ها و مواد معدنی  در سلامتی دارند. به طور کلی بیشتر متخصصان اظهار داشته‌ اند که استفاده از مقدارهایی خاص از ویتامین ث به طور روزانه برای حفظ سلامت زنان واجب و ضروری هست

ویتامین ث یا اسید اسکوربیک یک ماده مغذی محلول در آب با خاصیت آنتی‌ اکسیدانی است. در این باره چیز ضروری که وجود دارد برای  تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت از پوست و مو، ویتامین ث نقش بسیار مهم و حیاتی دارد. 

در ادامه باید گفت که این مواد خوراکی  دارای مقدار بسیار زیادی از ویتامین ث هستند:

یک. مرکبات

بیشتر بخوانید:  آیا نگاه کردن به ماکروفر در حال پخت خطرناک است؟

دو. گوجه فرنگی

سه. کدو حلوایی

چهار. انواع کلم

پنج. اسفناج

شش. خربزه و طالبی

هفت. شلغم

هشت. فلفل دلمه‌ای

نه. آناناس

ده. نخود فرنگی

یازده. کیوی

به طور کلی، برای تقویت سیستم ایمنی ویتامین ث خیلی مفید است. این موارد بخش کوچکی از مهمترین عملکردهای ویتامین ث در بدن به حساب می‌آیند.  تا به حال  در بدن انسان بیست و هشت نوع از انواع کلاژن ها تشخیص داده شده است. تولید کلاژن به طور طبیعی در بدن انسان انجام می‌شود و میزان وجود این پروتئین به میزان خیلی زیاد با زیاد شدن سن کاهش می یابد.  یکی از مواد ضروری که نقش خیلی موثری در کلاژن سازی دارند، ویتامین ث است.

وجود ویتامین ث به جز این کاربردهایی که در بالا ذکر کردیم، برای رشد و محافظت از غدد عروقی، بافت‌های بدن و غضروف‌ها نیز واجب و ضروری است. علاوه بر این، وجود ویتامین ث برای مقابله با فشار خون بالا و استرس لازم و ضروریبه حساب می‌آید.

 باید بدانید که استرس بر تولید هورمون‌ها و دوره‌ی پریودی، عملکرد سیستم ایمنی و باروری  اثز می‌گذارد.  یکی از ویتامین‌های لازم و ضروری برای کم شدن میزان استرس، ویتامین ث است. همچنین ویتامین ث بر اساس مطالعاتی که به تازگی منتشر شده است، در کم کردن فشار خون هم خیلی مفید و کاربردی است.

در دوران بارداری و شیردهی نیز استفاده از ویتامین ث واجب و ضروری است. باید بدانید که در دوران بارداری میزان ویتانین ث مورد نیاز بدن  کاهش می‌یابد. به طور کلی عوارض این چنینی دوران بارداری را می‌توان با  مصرف ویتامین ث کم کرد.

بیشتر بخوانید:  انواع ویتامین‌ های مورد نیاز بدن و مقدار مصرف آن ها

همچنین مصرف ویتامین ث در رشد و بهبود جذب آهن نیز بسیار مفید و کاربردی است. جذب آهن با مصرف ویتامین ث بهبود یافته و شما با مصرف این ویتامین می‌توانید با کم خونی مبارزه کنید. همچنین مصرف روزانه‌ی این ویتامین، بیماری‌های قلبی را کم می‌کند و به تنظیم دوره‌ی پریودی کمک بسیار شایانی می رساند. با زیاد شدن سطح استروژن و کم شدن سطح پروژسترون، ویتامین ث در تنظیم دوره‌ی پریودی بسیار مفید و کاربردی است.

میزان  مورد نیاز ویتامین ث در روز چقدر است؟

طبق مطالعات منتشر شده توسط دانشمندان زیادی، بسته به سن افراد، مصرف روزانه شصت و پنج تا صد و پانزده میلی‌گرم ویتامین ث کافی است. به طور کلی میزان زیر برای مصرف روزانه این ویتامین ث توصیه می‌شود:

الف. دختران سیزده تا پانزده سال: حدود شصت و شش میلی گرم در روز

ب. دختران شانزده تا هجده سال: حدود شصت و هشت میلی گرم در روز

ج. زنان: حدود شصت و پنج میلی گرم در روز

د. زنان باردار: حدود هشتاد میلی گرم در روز

ه. زنان شیرده: حدود صد و پانزده میلی گرم در روز

نکته: به هیچ وجه بیش از میزان مشخص شده از این ویتامین مصرف نکنید چرا که مصرف بیش از اندازه این ویتامین دارای ضررهای زیادی است.

سخن پایانی درباره‌ی چرا مصرف ویتامین ث برای زنان مهم است؟

سایت داروبیار در این مقاله به این سوال که چرا مصرف ویتامین ث برای زنان مهم است؟ پاسخ داد و برای شما اطلاعات مفیدی درباره‌ی ویتامین ث عرضه کرد. مصرف ویتامین برای حفظ سلامتی بدن شما به ویژه پوست و مو بسیار مهم است و اگر در مصرف آن کمبودی وجود داشته می‌تواند منجر به مشکلات متعددی در بدن شما می‌شود.پس حتما میزان لازم از این ویتامین (بین شصت و پنج تا صد و پانزده میلی گرم روزانه) را به صورت مواد غذایی و مکمل غذایی (هر دو در کنار هم) مصرف نمایید.