چرا پروتئین وی کف می کند؟
چرا پروتئین وی کف می کند؟

کمی کف در نوشیدنی هایی مانند قهوه و شیر خوب به نظر می رسد. اما آیا کف کردن در شیک پروتئین وی مطلوب است؟ همه ما می دانیم که پروتئین وی فواید و کاربردهای زیادی برای ورزشکاران و بدنسازان دارد. اما، چرا پروتئین وی کف می کند؟ در ادامه همراه داروخانه آنلاین داروبیار باشید تا در مورد کف کردن پروتئین وی، علل آن، راه های پیشگیری و خوب یا بد بودن آن بیشتر بدانید.

فوم یا کف چیست؟

از نظر علمی، فوم توده ای از حباب های کوچک در مایع است که معمولاً در اثر هم زدن یا تخمیر ایجاد می شود. کف با به دام انداختن ذرات گاز در یک مایع تشکیل می شود. در نتیجه گاز محبوس شده به شکل حباب هایی به نام کف یا فوم خارج می شود.

چه چیزی باعث ایجاد کف در پروتئین وی می شود؟

پروتئین وی خواص منحصر به فردی دارد. این خواص منحصر به فرد آن را به نوشیدنی دقیقی برای مخلوط کردن و نوشیدن با آب یا شیر تبدیل کرده است.

کف کردن چه نوشیدن آن و چه از نظر ظاهری نامطلوب به نظر برسد. اگر تا به حال از وی استفاده کرده اید، ممکن است با این مشکل ایجاد کف پس از مخلوط کردن یا تکان دادن پروتئین در آب مواجه شده باشید. کنسانتره وی و ایزوله وی فاقد پرکننده بوده و به شکل طبیعی خالص خود هستند. پروتئین ها حاوی زنجیره های بلندی از اسیدهای آمینه هستند که ذرات درون آنها را به هم متصل می کنند. هنگامی که به طور محکم در یک شیکر مخلوط می شود، باعث شکسته شدن تمام پیوندهای بین اسیدها می شود. از این رو، این پیوندها در معرض هوا قرار می گیرند و باعث ایجاد حباب های کف و ایجاد کف می شوند.

بیشتر بخوانید:  آیا روزه باعث عضله سوزی می‌شود؟

آیا کف کردن در پروتئین وی خوب است یا بد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، کف کردن ممکن است در برخی نوشیدنی ها خوب به نظر برسد و ظاهر خوبی داشته باشد، اما در شیک پروتئین وی، مطلوب به نظر نمی رسد. کف کردن نشانه آن است که تمام عناصر موجود در پودر به درستی مخلوط می شوند و اکنون شیک آماده نوشیدن است.

با این حال، کف کردن چیز بدی نیست یا یک نکته منفی برای هر شیک پروتئین وی نیست. این فقط نشانه ای از مخلوط شدن تمام محتوای پروتئین به روشی خوب است.

چگونه از ایجاد کف در شیک پروتئین وی جلوگیری کنیم؟

شیک خود را قبل از تمرین آماده کنید.

همیشه قبل از شروع تمرین، شیک پروتئین وی خود را آماده کنید. از آنجایی که آماده کردن آن قبل از تمرین، کمی زمان به شیک می‌دهد تا آن را به درستی مخلوط کند، در این فاصله کف نیز ته نشین می شود.

پودر را در مقدار کمی آب حل کنید

روش دیگر برای جلوگیری از ایجاد کف، استفاده از مقدار کمی آب برای مخلوط کردن پروتئین است. زیرا آب کمتر باعث ایجاد کف کمتر می شود.

به جای شیر از آب استفاده کنید

شیر در مقایسه با آب حجم بیشتری دارد، بنابراین برای اثر بخشی، به مخلوط کردن و تکان دادن زیادی نیاز دارد. پس از مصرف شیر خودداری کنید و به جای شیر از آب استفاده کنید تا کف نکند زیرا شیر باعث اختلاط بیشتر و ایجاد کف بیشتر می شود.

در این مطلب کف کردن پروتئین وی را از جوانب مختلف بررسی کردیم. امیدواریم برای شما مفید باشد. 

بیشتر بخوانید:  بهترین مکمل افزایش قدرت

شما می توانید انواع مکمل بدنسازی اصل را با ضمانت کیفیت در داروبیار بخرید.