اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟
اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد؟

اسپری تاخیری محصولی است که برای کاهش حساسیت آلت تناسلی، به منظور طولانی شدن عمل جنسی و به تاخیر انداختن لحظه انزال استفاده می‌شود. از جمله ترکیبات این اسپری می‌توان به مواد بیهوش کننده نظیر لیدوکائین یا بنزوکائین اشاره کرد. مشکل زود انزالی علل متعدد روانی و فیزیولوژیکی داشته و درمان‌ آن معمولاً مؤثر است. گاهی اوقات می‌توان از اسپری تاخیری برای این منظور استفاده کرد که در این مقاله از داروخانه آنلاین داروبیار قصد داریم به بررسی این اسپری بپردازیم.

اسپری تاخیری چند دقیقه قبل باید بزنیم؟

اسپری تاخیری روشی درمان موثری برای زود انزالی بوده و می‌تواند مشکل روابط جنسی را برطرف سازد. برای استفاده از آن باید 10 الی 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی از آن استفاده کرده و قسمت زیرین و ساقه آلت تناسی را مالش دهید تا اسپری اثر کند. می‌توانید تا چند بار از اسپری بر روی آلت تناسلی استفاده کنید اما بهتر است ابتدا با دوز توصیه شده شروع کرده و در صورتی که نتیجه‌ای نگرفتید، تعداد دفعات استفاده از آن را افزایش دهید.

برای استفاده از این اسپری باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از استفاده، اسپری را تکان دهید.
 • اسپری را در نزدیکی آلت تناسلی بگیرید.
 • چند بار اسپری کرده و صبر کنید تا اثر کند. ( بیش از 3 بار اسپری نکنید.)

پس از استفاده حتما دستان خود را تمیز کنید زیرا لیدوکائین به کار رفته در ساخت اسپری تاخیری، می‌تواند باعث بی حس شدن دست‌های شما شود. اسپری تاخیری بر روی بدن هر فرد بسته به واکنش آن‌ها به لیدوکائین، نیاز به زمان متفاوتی خواهد داشت اما معمولا بین 5 الی 15 دقیقه شاهد نتایج آن خواهید بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:  آیا مکمل بدنسازی عقیم می کند

اسپری تاخیری تا چند ساعت پس از استفاده اثر دارد؟

در پاسخ به این سوال که اسپری تاخیری چند ساعت اثر دارد باید گفت، لیدوکائین به کار رفته در اسپری تاخیری، تا چندین ساعت اثر دارد اما به طور معمول تا یک ساعت اثر آن باقی خواهند ماند. اگر قصد دارید قبل از یک ساعت اثر آن را پاک کنید، باید با کمک دستمال مرطوب آلت تناسلی را تمیز کنید تا لیدوکائین بر روی آن باقی نماند. پس از تمیز کردن آلت تناسلی، با آب سرد دوش بگیرید. در صورتی که درد زیادی در ناحیه تناسلی خود احساس کردید، توصیه می‌شود حتما به پزشک مراجعه کنید، این عارضه در صورت استفاده بیش از حد اسپری تاخیری خود را نشان می‌دهد.

برای مشاهده انواع اسپری تاخیری کلیک کنید.

رایج‌ترین عوامل زود انزالی

How many hours is the delay spray effective?

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث زودانزالی در فرد شود. زود انزالی به مرور زمان بر روی اعتماد به نفس اثر منفی گذاشته و باعث کاهش لذت جنسی می‌شود.

 • یادگیری نادرست: ممکن است فردی از ابتدای زندگی جنسی خود یاد نگرفته باشد که احساسات بدن را تشخیص داده یا لحظه ارگاسم را کنترل کند. این شخص به انزال سریع، بدون کنترل و بدون توجه به مراحلی که مغز، اعصاب، عضلات ناحیه لگن و آلت تناسلی تا رسیدن به ارگاسم از آن عبور می‌کنند، عادت کرده است. در واقع این روش رابطه جنسی تبدیل به عادتی می‌شود که اگر کمک یک متخصص نباشد، تغییر آن بسیار دشوار خواهد بود.
 • اضطراب: یکی دیگر از عوامل زودانزالی، اضطراب است. ترس از شکست، عصبی بودن برای مشکلات زندگی یا تجربیات بد قبلی، باعث ایجاد اضطراب می‌شود و این اضطراب منجر به عدم کنترل و زودانزالی می‌شود.
 • بیماری های روانی: افسردگی، اختلال دوقطبی یا استرس پس از سانحه می‌توانند از دلایل انزال زودرس در نظر گرفته شوند.
 • استفاده از موادی مانند الکل یا مواد مخدر: الکل و مواد می‌توانند باعث شوند فرد کنترل بدن و تمرکز خود را در طول رابطه جنسی از دست بدهد.
 • داروها: برخی داروها دارای عوارضی هستند که می‌توانند باعث کاهش میل جنسی یا زودانزالی شوند.
 • نارضایتی از زندگی جنسی: زمانی که انتظارات جنسی برآورده نمی‌شود، شک و تردید در مورد توانایی دادن و دریافت لذت می‌تواند کنترل انزال را تغییر دهد. علاوه بر آن عدم علاقه به مقاربت جنسی می‌تواند شدت ارگاسم را کاهش داده و به آن سرعت بخشد.
بیشتر بخوانید:  در داروخانه ها برای خرید کاندوم چه بگوییم؟

شایع‌ترین علائم زودانزالی عبارت است از:

 • فرد بدون کنترل و قبل از اینکه بخواهد، قبل از دخول یا بلافاصله بعد از آن انزال می‌شود. اگر برای مدت زمان طولانی این علائم مشاهده شود، احتمالا فرد دچار زود انزالی است.
 • زن و شوهر (یا زوج) معمولاً ناراضی هستند، یعنی به ارگاسم نمی‌رسند.

فواید استفاده از اسپری تاخیری

استفاده از اسپری تاخیری علاوه بر افزایش لذت رابطه جنسی، می‌تواند اثراتی مانند افزایش اعتماد به نفس داشته باشد.

 • افزایش میل جنسی و درمان زود انزالی

مهم‌ترین مزیت استفاده از اسپری تاخیری، درمان زودانزالی آقایان و افزایش میل جنسی زوجین است.

 • افزایش اعتماد به نفس

افرادی که در انجام رابطه جنسی خود ناموفق هستند، معمولا از اعتماد به نفس پایین رنج برده و حس بدی برای شریک زندگی خود دارند. با توجه به اینکه رایج‌ترین مشکل آقایان در رابطه جنسی، زود انزالی است اسپری تاخیری می‌تواند باعث بهبود رابطه و افزایش اعتماد به نفس شود.

 • افزایش لذت رابطه جنسی

اسپری تاخیری مدت زمان رابطه را افزایش می‌دهد، در نتیجه تاثیر مثبتی بر روی لذت رابطه جنسی خواهد داشت. به طور معمول پس از استفاده اسپری مدت زمان رابطه تا 30 دقیقه افزایش پیدا می‌کند.

 • استفاده راحت

استفاده از اسپری تاخیری راحت بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. برای بهره بردن از فواید اسپری، نیازی نیست مدت زمان زیادی را صرف کنید، تنها کافیست چند دقیقه قبل از رابطه اسپری را استفاده کرده و لذت بیشتری را تجربه کنید.

 • بدون نیاز به نسخه پزشک

اسپری تاخیری را می‌توان از داروخانه‌ها خریداری کرد بدون اینکه نیازی به ارائه نسخه پزشک باشد.

بیشتر بخوانید:  از کجا بفهمیم کاندوم سالم است؟

سخن پایانی

یکی از مشکلات رایج رابطه‌های جنسی، عدم لذت بردن زوجین از رابطه و زود انزالی است. برای درمان زود انزالی راه‌های مختلفی وجود دارد اما اسپری تاخیری راحت‌ترین و سریع‌ترین نوع درمان بوده که در صورت استفاده 5 دقیقه قبل از رابطه، می‌توان اثر آن را مشاهده کرد. اسپری تاخیری تا یک ساعت اثر دارد و برای شستن آن باید از آب سرد و دستمال استفاده کنید.