بهترین زمان مصرف گلوتامین برای حجم
بهترین زمان مصرف گلوتامین برای حجم

بهترین زمان مصرف گلوتامین برای حجم

گلوتامین مکملی است که در کاهش درد عضلانی و ریکاوری بسیار موثر است. مکمل یا پودر گلوتامین می تواند سیستم ایمنی بدن ورزشکاران را هم نیز ارتقاد هد. پژوهش های متعددی همواره تاثیر مثبت گلوتامین را را تایید کرده اند که در رشد توده های عضلانی موثر است. برای دریافت پودر یا مکمل گلوتامین از داروخانه آنلاین داروبیار اقدام کنید.

با این وجود نتایج ضد و نقیضی هم وجود دارد که حکایت از نیاز به مطالعه ی بیشتر می باشد تا بتوان دقیق تر نقش گلوتامین را در بهبود عملکرد ورزشی مشخص نمود. در هر صورت اگر واقعا گلوتامین در عملکرد ورزشی موثر باشد که هست، نکته ی مهم برای افزایش این اثر گذاری زمان مصرف آن است که باید در زمان مناسب و به شیوه ی متعادل مورد استفاده قرار بگیرد.

اکیدا توصیه می شود که مکمل های غذایی را با دستور پزشک یا مربی با تجربه مصرف کنید. بهتر است که مصرف گلوتامین را با روزی 5 گرم آغاز کنید و در صورت لزوم به تدریج به دوز های بالاتر برسانید.

برخی از گزارش ها نشان می دهند که مصرف گلوتامین در 14 گرم در روز کاملا ایمن بوده است، اما همه ی افراد مانند هم نیستند و نمی توان یک نسخه برای همه پیچید، حتما در این باره با مربی متخصص خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید:  قرص هیرویت و کودکان

مصرف گلوتامین بعد از تمرین

مصرف گلوتامین بعد از تمرین

بسیاری از متخصصین بهترین زمان مصرف گلوتامین را بعد از انجام تمرینات و رزشی می دانند چرا که مصرف گلوتامین بعد از تمرین به افزایش تولید هورمون رشد انسانی در بدن کمک می کند. و این یک مزیت بسیار بزرگ است که نمی توان ان را نادیده گرفت زیرا افزایش هورمون رشد انسانی در بدن مزایای بسیاری همچون:

افزایش بافت عضلانی، کاهش چربی بدن و افزایش فعالیت های متابولیک در بدن می شود. در این حالت قند کمتری مصرف می شود لذا گلوتامین یک مکمل عالی برای افرادی است که مشکل قند خون دارند و به انسولین حساسیت دارند.

چنانچه تا 30 دقیقه بعد از ورزش از مکمل گلوتامین استفاده کنید سنتز پروتئین عضله و ریکاوری بهبود می یابد. بعد اار تمرینات ورزشی توانایی بدن برای جذب مواد معذی بالا می رود و همین شرایط خوبی را برای استفاده از آمینو اسید ها فذاهم می اورد تا بافت توده عضلانی بتواند در حالت ایده آل باقی بماند و از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری شود.

مصرف گلوتامین قبل از خواب

هورمون رشد هنگام خواب به حداکثر میزان خود می رسد. پژوهش های متعددی نشان داده اند اگر قبل از خواب 5 گرم گلوتامین مصرف کنید، افزایش چشمگیری در ترشح هورمون رشد حاصل می شود. بنابراین زمان پیش از خواب زمان مناسبی برای صرف گلوتامین است.

مصرف گلوتامین بعد از بیدار شدن از خواب

مصرف گلوتامین بعد از بیدار شدن از خواب

یکی از بهترین زمان های دیگری که می توانید گلوتامین مصرف کنید بعد از بیدار شدن از خواب است. چرا که در هنگام خواب بدن شما از مواد معدنی دور بده است و زمان خوبی برای جذب است.لذا پودر گلوتامین را به اندازه ی معین در آب بریزید و بعد از ترکیب شدن مورد استفاده قرار دهید. علاوه براین می توانید از کپسول گلوتامین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  پیشگیری  از سنگ کلیه

مصرف گلوتامین در طول تمرینات ورزشی

در برخی از منابع عنوان شده است که در ین تمرینات ورزشی هم می توانید از گلوتامین استفاده کنید تا بتوانید عملکرد ورزشی بهتری داشته باشید. زیرا هنگام انجام تمرینات ورزشی نیاز بدن به آمینو اسیدها بیشتر می شود. دو ساعت قبل از شروع ورزش زمان مناسبی برای شروع تمرین است.

نحوه ی مصرف مکمل گلوتامین

مکمل گوتامین هم به شکل قرص و هم کپسول و پودر در بازار موجود می باشد. هر شکلی از انواع مکممل های گلوتامین را تهیه کردید حتما با باتوجه به دستورالعمل مصرفی که روی آن قید شده است مصرف کنید.

علاوه براین می توانید از مربی ورزشی خود بخواهید که9 مقدار دقیق مصرف را برای شما تعیین کند. در منایبع مختلف مقدار متفاوتی برای کگلوتامین ذکر شده است که برای افراد برای شرایط مختلف است شما باید نسخه ی شخصی خودتان را برای مقدار و نحوه ی مصرف داشته باشید.

در هر صورت بهتر است میران مصرف خود را با دوز پایین شروع کنید تا اگر حساسیت دارسد کمتر آسیب ببینید و بدن شما به این مکمل عادت کند.