بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان
بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان

 

یکی از درگیری‌های بزرگ در زندگی زناشویی عدم رضایت زوج‌ها از کیفیت رابطه جنسی آنان است. این موضوع می‌تواند سبب ایجاد اختلافات زیادی بین زن و مرد شود، هر شخصی به هنگام رابطه جنسی نیازمند برآورده شدن انتظارات خود است و زمانی که این اتفاق نیفتد مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

مشکلات جنسی هم در آقایان و هم در خانم‌ها وجود دارد و طبق تحقیقات انجام شده دلیل بسیاری از طلاق‌ها مشکلات جنسی بوده است. بنابراین این مسئله یک موضوع بسیار مهم است که می‌تواند سبب از بین رفتن بنیان‌های خانواده شود.

در این مقاله داروبیار به بررسی مشکلات جنسی آقایان و نحوه برطرف کردن این مشکلات خواهد پرداخت.

 

نشانه‌ها و دلایل پایین بودن قوای جنسی مردان

ضعف قوای جنسی در مردان سبب بروز برخی از مشکلات جنسی از جمله عدم توانایی برای انجام یک رابطه جنسی کامل، زود انزالی، عدم نعوظ مناسب، ارگاسم خیلی سریع و یا عدم ارضای میل جنسی و غیره می‌شود. تمام این موارد کیفیت رابطه جنسی را کاهش می‌دهند و سبب بروز نارضایتی در شریک جنسی خواهند شد.

بیشتر بخوانید:  برخی از عوارض ناشی از کمبود ویتامین A

یکی از دلایل اصلی ایجاد مشکلات جنسی در آقایان کاهش سطح تستوسترون است. تستوسترون نام هورمون مردانه است که در بیضه ساخته می‌شود و محرک اصلی اسپرم در مردان می‌باشد زمانی که سطح تستوسترون در مردان به هر دلیل کاهش پیدا کند میل جنسی آنان نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر کاهش سطح تستوسترون عوامل دیگری همچون اضطراب و استرس، خستگی مفرط، استقامت بدنی پایین و یا حتی برخی از بیماری‌ها سبب کاهش میل جنسی و قوای جنسی مردان می‌شوند.

بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان
بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان

مواد غذایی مفید برای افزایش قوای جنسی مردان

زمانی که مشکلات جنسی گریبان‌گیر مردان می‌شود آنان به دنبال یک راهکار برای حل موضوع هستند، به جرات می‌توان گفت که تنظیم یک رژیم غذایی سالم تاثیر بسیار زیادی در حل این مشکل خواهد داشت. بسیاری از افراد برای افزایش قوای جنسی خود به دنبال داروها و کپسول‌های مختلف می‌روند در حالی که می‌توان این مشکل را با ایجاد یک رژیم غذایی سالم و مناسب تا حد زیادی حل کرد. البته در موارد این چنینی مشورت با پزشک متخصص نیز بسیار مهم است.

در ادامه به برخی از مواد غذایی که سبب تقویت قوای جنسی مردان می‌شود اشاره خواهیم کرد.

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با انجیر

میوه انجیر سرشار از آمینو اسید است، کمبود این ماده در مردان سبب کاهش میل جنسی می‌شود بنابراین با مصرف انجیر می‌توان کمبود آمینو اسید در بدن را جبران کرد.

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با موز

میوه موز سرشار از منابع مختلفی از ویتامین و مواد مغذی است، این میوه به ترشح هورمون‌های مهم و تنظیم میزان آن‌ها و همچنین تنظیم سطح تستوسترون کمک می‌کند و سبب افزایش سرخوشی و رضایت از برقرای رابطه جنسی می‌شود.

بیشتر بخوانید:  بهترین قرص قلب و عروق برای تقویت قلب

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با اسفناج

اسفناج می‌تواند در جلوگیری از زود انزالی موثر باشد، این ماده خوراکی به دلیل دارا بودن برخی مواد مغذی ماهیچه‌های آلت تناسلی مردان را تقویت کرده و سبب حفظ نعوظ می‌شود.

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با چای سبز

چای سبز دارای ترکیب خاصی به نام کاتچین است. این ترکیب نقل و انتقال خون را در بدن و به ویژه در دستگاه تناسلی مردان بهبود می‌بخشد و همین موضوع منجر به افزایش قوای جنسی مردان می‌شود.

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با شکلات تلخ

شکلات تلخ دارای ترکیبی به اسم فنیل اتیل آمین است، این ترکیب سبب آزاد شدن مواردی می‌شود که شادی‌آور هستند. با مصرف شکلات تلخ احساس آرامش و رضایت در حین رابطه جنسی افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که کیفیت شکلات تلخ از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که فاقد مواد افزودنی باشد.

افزایش و تقویت قوای جنسی با زنجبیل

وجود زنجبیل در رژیم غذایی مردان سبب افزایش میل جنسی آنان می‌شود، زنجبیل همواره از گذشته تا کنون به عنوان یک ماده دارویی استفاده می‌شود. این ماده غذایی بسیار مفید گرم کننده است و جریان خون در بدن را تقویت می‌کند.

بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان
بهترین ماده غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان

افزایش و تقویت قوای جنسی با سیر

با توجه به تحقیقات انجام شده در مصر باستان نیز از سیر برای تقویت میل جنسی استفاده می‌شد. سیر سبب جلوگیری از رسوبات چربی در رگ‌ها و جریان هرچه بهتر خون به سمت دستگاه تناسلی می‌شود.

 

افزایش و تقویت قوای جنسی با آجیل

استفاده از آجیل‌هایی همچون بادام زمینی، پسته و گردو به دلیل داشتن ترکیبات آمینو اسیدی سبب افزایش کیفیت رابطه جنسی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  نواع روش های درمان سنگ کلیه بر اساس اندازه سنگ کلیه

 

به طور کلی تمامی مواد غذایی که برای افزایش قوای جنسی مردان توصیه می‌شود به نحوی فرایند خون رسانی را در بدن تقویت می‌کنند، بنابراین به خوبی می‌توان متوجه اهمیت این موضوع شد. استفاده از مواد غذایی مفید و پرهیز از مواد غذایی مضر همچون فست فود در تقویت قوای جنسی مردان حرف اول را می‌زند.