بهترین مکمل عضله ساز برای اندومورف ها
مکمل های مناسب تیپ بدنی اندومورف

افرادی که دارای تیپ بدنی اندومورف هستند، به طور کلی مشکلی با عضله سازی ندارند، اما متاسفانه همزمان درصد بالایی چربی نیز جذب می نمایند. در نظر داشته باشید که هیچ بدنی به طور مطلق اندومورف نیست و همه بدن ها ترکیبی از هر سه نوع اندومورف، مزومورف و اکتومورف هستند. در این مقاله سعی می شود به افرادی که دارای تیپ بدنی اندومورف هستند کمک نماییم که بیشتر از چربی، عضله بسازند و مکمل های مناسب تیپ بدنی اندومورف را معرفی کنیم. پس با داروبیار همراه باشید

افرادی که بدن های اندومورفی دارند، بدن هایی را درصد چربی بالا و درصد جذب چربی بالایی دارند. آن ها معمولا قوی، قو کوتاه، و بدنی دایره شکل یا گرد دارند. این افراد برای بالا بردن استقامت و قدرت خود مشکلی نداشته و در ورزش ها موفق هستند. اندومورفی ها قبل از این که بخواهند وارد چرخه عضله سازی شوند، باید شروع به چربی سوزی کرده و با کاهش وزن کار عضله سازی و نمایان نمودن عضلات را شروع نمایند.

بدن های اندومورفی به راحتی می توانند حجم عضلات خود را افزایش داده و با حفظ توده های عضله ای به سوختن چربی ها کمک نمایند.

روند عضله سازی در بدن اندومورفی به این گونه است که باید طی یک روند نسبتا طولانی همزمان چربی از دست داده و از سوختن عضلات جلوگیری نمایند. در این صورت کم کم چربی ها کنار رفته و عضلات خود را نشان می دهند.

لیست محبوب ترین مکمل بدنسازی در داروخانه آنلاین داروبیار

برای این که این مراحل به درستی و به سرعت پیش رود باید از مکمل های متناسب با اندومورفی ها نیز استفاده نمایید که در زیرر به چند نمونه از آن ها اشاره خواهد شد:

  1. مکمل پروتئین وی

مکمل پروتئین وی حاوی 20 درصد پروتئین شیر می باشد. این مکمل تمام اسید آمینه های ضروری بدن را در خود جای داده است و به دلیل این که در آب حل می شود، سرعت جذب بالایی دارد. این مکمل باید قبل از تمرین استفاده شود.

بیشتر بخوانید:  بعد از ورزش چه چیزی بخوریم تا لاغر شویم؟
بهترین مکمل عضله ساز برای اندومورف ها
بهترین مکمل عضله ساز برای اندومورف ها
  1. مکمل های آمینو اسید

کلیه آمینو اسید ها برای کلیه بدنسازان و ورزشکاران مهم، مفید و ضروری می باشد. زیرا از سنتز شدن عضلات و پروتئین های بدن جلوگیری می نمایند.

  1. مکمل BCAA

این مکمل ها از آمینو اسید های شاخه دار، لوسین، والین و ایزولوسین ساخته شده و به صورت مستقیم انرژی به عضلات می فرستد و سوختن عضلات در تمرینات و رژیم ها جلوگیری می کند.

  1. مکمل بتاآلانین

این مکمل باعث می شود حجم عضلات بیشتر شده و همزمان چربی سوزی نیز افزایش می یابد. مکمل بتاآلانین همچنین می تواند باعث ریکاوری بهتر و سریع تر در بدن شود. اگر تمرینات و رژیم غذاییتان مناسب و کامل باشد در طولانی مدت رشد بدنتان بسیار بهتر خواهد شد.

  1. مکمل کراتین

مکمل کراتین جزو مکمل هایی است که برای همه مناسب می باشد. زیرا ماده کراتین در بدن همه افراد به طور طبیعی ساخته می شود و افزایش این میزان قدرت و ظرفیت عضلات را بیشتر می نماید و از خسته شدن جلوگیری می نماید.

مکمل کراتین می تواند کیفیت و کمیت تمرینات را بهبود ببخشد.

  1. مکمل ال کارنتین

مکمل ال کارنتین یک نوع اسید آمینه می باشد که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به خودی خود کار چربی سوزی را انجام می دهد. این ماده وقتی به اندازه کافی در بدن باشد اسید های چرب را وارد سلول هایی می کند که طی ورزش و انجام فعالیت های روزانه بسوزند و تبدیل به کالری شوند.

این روش بهترین نوع کاهش چربی برای ورزشکاران و بدنسازان، مخصوصا بدن های اندومورفی می باشد. این مکمل بهتر است صبح ها قبل از تمرین مصرف شود.

بیشتر بخوانید:  آیا دوش آب سرد باعث لاغری می شود؟
بهترین مکمل عضله ساز برای اندومورف ها
بهترین مکمل عضله ساز برای اندومورف ها
  1. مکمل های مولتی ویتامین

زمانی که افراد اندومورفی شروع به کاهش وزن می نمایند، مقدار زیادی مواد زائد در بدنشان تولید می شود که به سیستم گوارشی آن ها آسیب می زند. در نهایت باعث ضعف سیستم ایمنی بدن خواهند شد.

برای جلوگیری از ضعف سیستم ایمنی، تسریع در ریکاوری بدن و همین طور تقویت سوخت و ساز و چربی سوزی، نیاز به انواع ویتامین در بدن افزایش می یابد. برای این که از قرص ها یا شربت های زیادی در این دوران استفاده ننمایید، بهتر است مکمل های مولتی ویتامین تهیه نموده و مصرف نمایید.

برای خرید مولتی ویتامین از داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

  1. مکمل سی ال ای

این مکمل با داشتن اسید چرب های ضروری مانند امگا 3 باعث چربی سوزی بیشتری خواهند شد.