بیوتین چه تاثیری در رشد مو دارد؟

بیوتین چه تاثیری در رشد مو دارد؟ یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در رشد مو بیوتین است. زمانی که بیوتین وارد بدن می شود با تاثیر گذاری بر ریشه و ساقه مو، آن را تقویت می کند. وجود بیوتین در بدن انسان ضروری است اما در برخی زمان ها ممکن است مقدار آن کاهش یابد که باعث کاهش رشد مو یا ریزش آن می شود. برای مثال در بارداری امکان کاهش بیوتین وجود دارد. زیرا با ورود بیوتین، باید غذا به انرژی تبدیل شود که این انرژی قرار است برای دو نفر تامین شود و کافی نیست. در این صورت می توان نتیجه گرفت بیوتین به قدر کافی وجود ندارد و باید مقدار بیش تری از آن را به بدن رساند. برای اطلاع بیش تر از تاثیر گذاری بیوتین بر مو بند بعد را حتما مورد مطالعه قرار دهید همراه داروبیار باشید .

بیوتین چه تاثیری بر مو دارد؟

 

 

بیوتین در واقع نقش مهمی در بدن دارد. زیرا امروزه بیش از هر چیزی زیبایی اهمیت دارد که باعث می شود افراد برای داشتن پوست و مو و ناخن زیبا، عناصر و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کنند. مهم ترین نقش در زیبایی را بیوتین ایفا می کند برای اطلاع بیش تر توصیه می کنیم به موارد زیر توجه نمایید:

  •         بیوتین مانع ریزش مو می شود.
  •         وجود بیوتین باعث افزایش رشد مو می شود.
  •         برای افزایش ضخامت تار مو از بیوتین استفاده می شود.
  •         بیوتین می تواند باعث استحکام ریشه مو شود.
بیشتر بخوانید:  زگیل تناسلی در زنان شایعتر است یا مردان؟

با این وجود باید برای تامین بیوتین بدن خود چاره ای بیاندیشید. بیوتین یک ویتامین از گروه ویتامین های گروه B است که به صورت محلول در آب وجود دارد. منابع غذایی زیادی هم در اطراف ما وجود دارند که دارای بیوتین هستند، که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

 

بیوتین در چه موادی وجود دارد؟

 

 

مواد غذایی بسیار زیادی در اطراف ماه وجود دارد که دارای بیوتین هستند. البته ممکن است ما روزانه از این مواد غذایی استفاده کنیم اما ندانیم که کدام یک دارای بیوتین هستند. امروز می خواهم به طور کامل و شفاف به وجود بیوتین در مواد غذایی بپردازیم. یکی از موادی که غنی از بیوتین است تخم مرغ است، که کارشناسان مواد غذایی معتقدند اگر تخم مرغ به صورت خام استفاده شود بیوتین بسیار زیادی به بدن می رساند. از دیگر مواد مورد نیاز بدن که دارای بیوتین هم می باشد سبزیجات برگ دار و کلم است. گوشت و ماهی چرب و ریز مغذی ها نیز دارای بیوتین هستند. از موادی که دارای بیوتین است اندامهای حیوانات ت مثل جگر و قلوه گاو و گوسفند را می توان نام برد. پس همان طور که می بینید به طور کلی بیوتین در اطراف ما به وفور وجود دارد، اما ممکن است به دلیل تغذیه نادرست بدن دچار کمبود آن شود.

 

مصرف مکمل های بیوتین

 

اگر شما عزیزان هم در شرایطی وجود دارید که تغذیه نامناسب ای دارید و نمی توانید به طور کامل از طریق مواد غذایی بیوتین به بدن خود برسانید، زمان آن فرا رسیده که از مکمل ‌های بیوتین استفاده کنید. منظور از مکمل بیوتین پکیج کامل و فوق العاده برای افزایش رشد مو است. مکمل بیوتین به تنهایی و یا مکمل بیوتین با ترکیب ویتامین های دیگر در بازار وجود دارد. به همین منظور بهتر است به متخصص تغذیه مراجعه کنید و پس از انجام آزمایش و تشخیص میزان بیوتین بدن به استفاده از مکمل بیوتین بپردازید. در این صورت مطمئن خواهید بود که روزانه مقدار مشخصی بیوتین وارد بدن شما می شود. و پس از مدت کوتاهی شاهد افزایش رشد مو های خود خواهید بود. البته که نتیجه گیری و تاثیرگذاری این مکمل ها و یا مواد غذایی حاوی بیوتین، به میزان مصرف و دوره مصرف شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:  مصرف چه ویتامین هایی به کاهش ریزش مو کمک می کند

خرید و قیمت مکمل بیوتین

 

قیمت مکمل بیوتین یکی از پارامترهای مهم برای افراد است زیرا افراد بر اساس بودجه که دارند اقدام به خرید می کنند. خوشبختانه قیمت بیوتین و مکمل های ترکیبی آن متناسب با میزان تاثیرگذاری و فایده آن است. یعنی در واقع شما با خرید مکمل بیوتین سلامت موهای خود را تامین می کنید و این به هر چیزی می ارزد. برای خرید مکمل های بیوتین می توانید به صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید البته که هر دو روش هستند. به شرطی که برای خرید حضوری به داروخانه های معتبر و برای خرید آنلاین به سایت های معتبر مراجعه کنید.