مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+
مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+

 امروزه بدنسازی در بین مردان و زنان بسیار رایج شده است و این ورزش، از استقبال و محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. بدنسازان علاوه بر زیبایی اندام خود، باید به رژیم غذایی خود نیز توجه کرده و رژیمی متناسب با گروه خونی خود داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم به مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+ بپردازیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید‌.

گروه خونی و مکمل های بدنسازی 

امروزه مصرف مکمل های بدنسازی به دلیل تمایل افراد برای رسیدن به بدن و اندام دلخواه خودشان، افزایش یافته است. هم چنین افراد با گروه خونی مختلف، رژیم غذایی متفاوتی دارند. برای مثال فردی مطابق با گروه خونی خود، باید رژیم غذایی گیاهی داشته باشد و از مصرف محصولات حیوانی خودداری کند و بالعکس.

بنابراین انتخاب رژیم غذایی باید با دقت و هوشیاری انجام شود. بسیاری از افراد از کاهش و افزایش وزن خود شکایت می کنند و ادعا دارند که تمام تلاش خود را برای تناسب اندام کرده اند ولی نتیجه ای نگرفتند. اما باید گفت که آن ها در رژیم غذایی خود، گروه خونی خودشان را در نظر نگرفته اند و رژیمی متناسب با گروه خونیشان رعایت نکردند. به همین دلیل می توان گفت یکی از اصلی ترین عوامل در رسیدن به تناسب اندام، دانستن گروه خونی و مصرف مکمل های بدنسازی متناسب با آن می باشد.

برای خرید انواع مکمل های بدنسازی اصل از داروخانه آنلاین داروبیار اقدام کنید.

انواع مکمل های بدنسازی

مکمل های بدنسازی به توانایی ورزشکار در ساختن ماهیچه کمک می کنند. انواع مکمل های بدنسازی عبارت اند از:

بیشتر بخوانید:  کراتین را با چه مکملی مصرف کنیم؟

مکمل های پروتئین: پروتئین به تولید هورمون، آنزیم، مواد شیمیایی در بدن کمک می کند و سبب رشد عضلات می شود.

هم چنین سبب ترمیم و بهبود عضلات آسیب دیده بعد از ورزش های قدرتی می شود. به همین دلیل بسیاری از بدنسازان این مکمل را در رژیم غذایی خود جای می دهند.

کراتین: کراتین سبب حجم دادن به ماهیچه ها و افزایش انرژی آن ها می شود.

●مولتی ویتامین: مکمل های مولتی ویتامین علاوه بر افزایش سلامتی بدنسازان، سبب کمک به حجم دادن ماهیچه هایشان می شود. بدنسازان به دلیل انجام دادن تمرینات قوی، به مصرف مواد معدنی و ویتامین های بیشتری نیاز دارند.

گلوتامین: این مکمل باید قبل از ورزش مصرف شود. گلوتامین سبب بهبود عملکرد ماهیچه ها می شود. زمانی که بدنسازان ورزش های سختی را انجام می دهند، به دلیل این که بدن نمی تواند مقدار مورد نیاز گلوتامین را برای فرد به وجود آورد، نیاز به گلوتامین در وی احساس می شود.

●پرو هورمون ها: این مکمل ها در افزایش هورمون های آنابولیک نقش دارند.

●مکمل روی منیزیم و اسید آمینه: این مکمل در رژیم های چربی سوزی، به کار برده می شوند. هم چنین از ویتامین و مینرال ها تشکیل شده که سبب افزایش نیرو و ترمیم عضلات و بهبود خواب می شود.

 باید ذکر کنیم که در مصرف مکمل های غذایی و رژیم متناسب با بدن، باید گروه خونی افراد را در نظر گرفت.

رژیم غذایی و مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+

مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+

همانطور که بیان کردیم، هر گروه خونی دارای مکمل های بدنسازی و رژیم غذایی متناسب با خودش است. مکمل های بدنسازی مناسب برای گروه خونی a+ شامل موارد زیر است:

بیشتر بخوانید:  عوارض مکمل تقلبی

●در رژیم غذایی و مکمل بدنسازی این گروه خونی، بیشتر غذاهای ارگانیک گیاهی گنجانده می شود. زیرا نمی توانند گوشت را به خوبی هضم کنند و مصرف مواد پروتئینی دیگر مانند ماهی برایشان توصیه می شود.

●غذاهایی مانند سویا، گردو، دانه کدو تنبل، بادام زمینی، روغن زیتون در رژیم غذایی گروه خونی a+ قرار دارد.

●مصرف برخی از میوه ها و سبزیجات مانند: لوبیا، کلم، زغال اخته، سیر و پیاز

●خوردن ماهی ساردین و قزل آلا

●نوشیدن چای سبز

●خوردن لبنیات در این افراد باعث افزایش وزن شده و به همین دلیل مصرف فرآورده های سویا مانند شیر سویا به آن ها توصیه می شود.

●استفاده از پودر پروتئینی ارگانیک بر پایه کنف

●مکمل های حاوی آنزیم برملین: این مکمل به عنوان مکمل بدنسازی برای افراد دارای گروه خونی a+ توصیه می شود. این مکمل تاثیرات ضد التهابی، ضد درد، ضد تورم دارد و سبب کاهش سطح فیبرینوژن پلاسما می شود.

افراد دارای گروه خونی a+ چه مکمل های غذایی را نباید مصرف کنند؟

●لبنیات: زیرا مصرف آن سبب افزایش وزن بدنسازان می شود و باید از مکمل های جایگزین لبنیات مانند شیر سویا مصرف نمایند.

●پروتئین های حیوانی مانند گوشت گاو، گوشت بره، شیر گاو

●مصرف برخی از میوه ها مانند پرتقال و خربزه، توت فرنگی، انبه

●کربوهیدرات های تصفیه شده مانند آرد سفید، نان سفید

●مصرف بعضی از غلات و محصولات دانه ای مانند: سبوس گندم، سیب زمینی

بنابراین مکمل های بدنسازی و رژیم غذایی افراد گروه خونی a+ بر طبق محصولات گیاهی است. این افراد باید مکمل های بدنسازی با منشاء گیاهی مثل پروتئین سویا مصرف کنند.

بیشتر بخوانید:  چرا مزه پروتئین وی شیرین است؟

هم چنین مصرف پودرهایی با ترکیب نخود، کنف، سویا، برنج توصیه شده و مکمل بدنسازی حاوی ترکیب پروتئین جوانه زده آلی نیز مناسب است.

 برای دریافت مشاوره رایگان با پشتیبانی داروخانه آنلاین داروبیار ارتباط برقرار کنید.

نتیجه گیری

بنابراین رژیم غذایی و مکمل های بدنسازی باید با توجه به گروه خونی افراد تعیین شود و بین گروه خونی و درژیم غذایی، ارتباط مستقیمی وجود دارد. پس در صورتی که به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت می دهید و می خواهید مکمل های بدنسازی را مصرف کنید، باید به نیاز بدن خود و رژیم غذایی متناسب با گروه خونی خود توجه کنید.

همانطور که گفتیم بسیاری افراد ورزش های سنگین و قدرتی برای تناسب اندام خود انجام می دهند ولی به دلیل این که مکمل بدنسازی مطابق با گروه خونی خود ندارند، به نتیجه ایده آل خود نمی رسند. هم چنین دانستیم که مکمل های بدنسازی و رژیم غذایی بر پایه محصولات گیاهی برای افراد گروه خونی a+ مناسب بوده و توصیه می شود که این افراد از مکمل های برپایه محصولات حیوانی خودداری کنند و به جای آن، از محصولات جایگزین مصرف نمایند.

نکته مهمی که باید مدنظر قرار دهید، این است که در مصرف مکمل های بدنسازی افراط نکرده و در حد نیاز مصرف کنید. اگر به بیماری خاصی هم مبتلا هستید، با پزشک خود مشورت کرده و از راهنمایی ایشان استفاده کنید.