آیا قرص ال کارنیتین باعث جوش صورت می شود؟
آیا قرص ال کارنیتین باعث جوش صورت می شود؟

الکارنیتین یکی از مشتقات آمینو اسید ها در بدن می باشد که به حفظ سلامت و ارگان های مختلف بدن از جمله  قلب و مغز کمک می کند. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که ال کارنیتین به افزایش متابولیسم بدن و کاهش چربی کمک می کند. در واقع الکارنیتین به بدن کمک می کند تا اسیدهای چرب را تجزیه کند و آنها را به انرژی تبدیل نماید. این انرژی  تبدیل شده برای تقویت سلول ها مورد استفاده قرار می گیرد که می‌تواند انرژی شما را هنگام انجام فعالیت های ورزشی بالا ببرد. با داروبیار همراه باشید تا بیشتر در مورد ال کارنیتین و جوش صورت بدانیم.

ال کارنیتین از طریق بدن تولید می شود اما این الکارنیتین تولید شده توسط بدن ممکن است برای افرادی که فعالیت زیادی دارند و افراد خاص مکافی نباشد، لذا افراد از طریق مکمل ال کارنیتین این کمبود را جبران می کنند. البته بدون پیشنهاد پزشک و مربی  متخصص از مکمل ال کارنیتین استفاده نکنید، همچنین داروخانه آنلاین منبع مناسبی برای این کار است. ممکن است مکمل ال کارنیتین تولید شده توسط بدن شما برای بدن شما کافی باشد و دیگر نیازی به استفاده از مکمل ال کارنیتین نباشد. و وجود ال کارینتین  بیش ازحد ممکن است سلامتی شما را در معرض خطر قرار بدهد.

آیا قرص ال کارنیتین باعث جوش صورت می شود؟

فواید مصرف قرص ال کارنیتین

ال کارنیتین ترکیبی مشتق شده از اسیدهای آمینه است که در تولید انرژی نقش مهمی را ایفا می کند. این مکمل انواع مختلفی دارد که شامل سه نوع  اصلی استیل ال کارنیتین، دی کارنیتین، ال کارنیتین و.. می باشد. ازجمله فواید ال کارنیتین می‌توان موارد زیر را اشاره نمود:

  • باعث اکسیژن رسانی سریع به عضلات  می شود و ریکاوری را  سرعت می دهد
  • در بهبود حافظه و جلوگیری از آلزایمر در افراد مسن نقش مهمی دارد.
  • ال کارنیتین در کنار تمرینات مداوم ورزشی به چربی سوزی و کاهش وزن بدن کمک می‌کند.
  • خستگی و درد عضلات پس از انجام ورزش را کاهش می دهد.
  • از دیگر فواید ال کارنیتین این  است که در کاهش فشار خون و بهبود التهاب موثر می باشد و از بروز بیماری‌های قلبی پیشگیری می کند.
  • علاوه بر این ال کارنیتین علائم ضعف و خستگی در بیماران سرطانی و شیمی درمانی را که تحت شیمی درمانی هستند را کاهش می دهد.
بیشتر بخوانید:  جلوگیری از ریزش مو در بدنسازی

چه غذاهایی ال کارنیتین دارند

بهترین توصیه برای تامین مواد ضروری مورد نیاز بدن استفاده از رژیم غذایی مناسب است که تمام مواد مورد نیاز بدن شما را تامین کند. اگر در اثر مصرف مواد غذایی این مواد ضروری تامین نشد می توانید از مکمل بدنسازی استفاده کنید. انواع غذاهای مختلفی دارای الکارنتین هستند از جمله منابع غذایی ال کارنیتین می توان به گوشت قرمز مثل گوشت گاو و گوسفند اشاره نمود که بیشترین مقدار ال کارنیتین و دارد در ماهی و  سینه مرغ و  محصولات لبنی مثل شیر و حبوباتی همچون لوبیا نیز مقدار مناسبی ال کارنیتین  وجود دارد. در آووکادو نیز مقداری ال کارنیتین یافت می‌شود که منبع خوبی از ال کارنیتین برای افراد گیاهخوار است.

ال کارنیتین و جوش صورت

ال کارنیتین نه تنها موجب بروز آکنه نمی شود بلکه بر اساس برخی از تحقیقات انجام شده ال کارنیتین برای درمان جوش و آکنه نیز می‌تواند مفید باشد. ال کارنیتین به کاهش استرس اکسیداتیو در بدن کمک می کند و با نقشی که در کاهش متابولیسم چربی دارد برای سلامت پوست نیز می تواند موثر واقع شود. لذا اگر شما با خوردن ال کارنیتین دچار جوش صورت و بدن شدید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید احتمالاً علت این امر می تواند چیز دیگری باشد. به عنوان مثال ممکن است شما به برخی از مواد موجود در ترکیبات ال کارنیتین حساسیت داشته باشید . یا اینکه ممکن است مکمل ال کارنیتین که شما خریداری کرده‌اید محصول تقلبی باشد و همین باعث بروز جوش و آکنه در شما شده باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین مارک پودر کلاژن

بیشتر بخوانید: 10 روش تشخیص مکمل اصل از تقلبی

البته بر اساس مطالعات انجام شده این مکمل عوارض شدیدی به همراه ندارد اما در برخی از افراد می تواند باعث بروز اسهال و تهوع شود.

برای مشاهده انواع ال کارنیتین در داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

اشتراک گذاری