چگونه بفهمیم پروتئین وی خراب شده است
چگونه بفهمیم پروتئین وی خراب شده است

اگر شما مایل هستید بیش تر درباره پروتین وی بدانید و بفهمید که چگونه پروتئین وی خراب شده است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.  شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که آیا تاریخ انقضای این مکمل روی آن درج شده است یا خیر. از آن جایی که حجم این مکمل ها زیاد است معمولا نمی توان در آن زمان مشخص شده آن را تمام کرد. باید خدمتتان عرض کنیم که این تاریخ درج شده بر روی ظرف مکمل نشان دهنده ی این نیست که نمی توانید از آن استفاده کنید ؛ این تاریخ به این معنا است که این مکمل در این تاریخ کیفیت دارد و می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. در واقع می توان گفت که تاریخ انقضا این گونه است که تولید کننده طعم و کیفیت کالا را تضمین می کند اما شما می توانید بعد از آن از آن محصول استفاده کنید . احتمال این که شما با مصرف پروتئین و مکمل که تاریخ انقضا آن رد شده است مریض شود خیلی کم است. اما با این وجود باز هم خیلی از افراد هستند که می پرسند چگونه بفهمیم پروتئین وی خراب شده است اگر مایل هستید بدانید با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم پروتئین وی خراب شده است

پروتئین را بو کنید

فرقی نمی کند که شما از چه نوع پروتئینی استفاده می کنید ؛ این پروتئین چه وی باشد و یا لبنی باشد اگر تاریخ انقضا ی آن گذشته باشد دیگر مانند قبل اثر نمی کند و کارایی ندارد شما می توانید پودر را بو کنید اگر این پروتئین بوی ناخوشایندی داشته باشد و طعم آن عوض شده باشد به این معنی است که پروتئین مورد نظر خراب شده است. بعد از آن می توانید به بافت پودر دست بزنید چنان چه پودر جمع شد و کپه ای شکل شد  به این معنی است که کپک در حال رشد است. پس اگر متوجه شوید که بافت پروتئین تغییر کرده است بهتر است آن را دور بیندازید و از آن استفاده نکنید.

چگونه بفهمیم پروتئین وی خراب شده است

چگونه این مکمل ها را مدت بیش تری نگه داریم

بهترین و منطقی ترین کار این است که پروتئین را در همان ظرف مخصوص خود نگه دارید زیرا این ظرف ها تیره هستند و به خوبی می توانند مکمل درون ظرف را از نور خورشید محافظت کند. بهترین کار این است که این مکمل ها در یک محیط خش نگه دارید؛ شما می توانید مکمل را در فریزر نگه دارید تا عمر مکمل ها بیش تر شود. بهتر است هر بار که می خواهید از پودر استفاده کنید با یک پیمانه ی خشک پودر بردارید زیرا اگر با پیمانه یا قاشق خیس استفاده کنید پودر کپک می زند  و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.  بهتر است که تمام نکاتی که لازم است را رعایت کنید تا عمر مکمل خود را بالا ببرید و با استفاده ی آن بهترین نتیجه ی ممکن برسید. البته تهیه ی پودر از یک جای معتبر نیز بسیار مهم است سعی کنید همیشه از یک جای معتبر پروتئین وی تهیه کنید.