قرص هیرویت برای چاقی
آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟

امروزه یکی از دغدغه هایی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند،مشکل ریزش مو است که برای رفع آن ممکن است هزینه های بسیارزیادی را صرف خرید مکمل های غذایی کنند. یکی از مکمل های غذایی مناسب رفع ریزش مو، کپسول های هیرویت است.  قیمت قرص هیرویت مناسب بوده و به راحتی برای خرید قرص هیرویت می توان به داروخانه آنلاین داروبیار مراجعه کرد و آن را تهیه کرد.

البته با توجه به تاثیرات شگفت انگیز قرص هیرویت برای ریزش مو، این قرص می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده وجلوگیری از ریزش مو باشد و به همین دلیل است که در میان محصولات مشابه بسیار پرطرفدار است.

متاسفانه عوامل مخربی وجود دارد که بسیار زیاد پوست و مو را تحت تاثیر خود قرار می دهند و زیبایی آن را ازبین می برند و از آنجایی که زیبایی و حجم موها نقش به سزایی در جذابیت فرد دارد، برای حفظ آن باید از مکمل های غذایی کمک گرفت. در این مورد قرص هیرویت معجزه ای برای ریزش مو است و باعث تسریع در رشد مجدد مو می شود که در این میان برخی از افراد نگران خاصیت چاق کنندگی این hair vit هستند.

آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟ آیا قرص هیرویت باعث چاقی می شود؟ آیا قرص هیرویت باعث کاهش وزن می شود؟ آیا قرص هیرویت برای ریزش مو مناسب است؟ آیا قرص هیرویت برای چاقی صورت مناسب است؟آیا قرص هیرویت باعث ریزش مو مجدد می شود؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه به معرفی قرص هیرویت، فواید و عوارض آن می پردازیم.

آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟

معرفی کپسول هیرویت و تاثیر آن بر چاقی

برای اینکه بتوانیم پاسخ این سوال که آیا قرص hair vit چاق کننده است بدانیم، در ابتدا باید به بررسی ترکیبات موجود در آن و تاثیراتی که این ترکیبات بر افزایش اشتها و افزایش وزن دارند بپردازیم. کپسول هیرویت حاوی چند ترکیب می باشد که استفاده از آن ها سبب تحریک اشتهای انسان می شود. ویتامین‌های گروهB، زینک یا روی، همچنین مخمر به طور کلی خاصیت چاق کنندگی را دارا هستند که هریک را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار میدهیم:

بیشتر بخوانید:  داروهایی که برای کرونا تجویز می شود؟

بررسی ویتامین‌ های گروه B و تاثیر آن‌ها بر چاقی

تمامی ویتامین های گروهB نقش به سزایی در کنترل کردن و تنظیم‌ متابولیسم که همان‌ سوخت و ساز بدن است دارند. ویتامین های گروه B شامل:B12 ،B1 ،B2 ،B3 ،B5 ،B6 ،B7 ،B9 است که درمیان این ویتامین ها نقش ویتامینB1 پررنگ تر می باشد چراکه اگر بدن کمبود آن را داشته باشد، فرد دچار کاهش اشتها می شود. پس چنان چه بدن فرد کمبود ویتامین هایB را داشته باشد و برای تامین آن از مکمل های غذایی استفاده کند، دچار افزایش اشتها می شود.

بررسی زینک وتاثیر آن بر چاقی

زینک یا روی نقش بسیار مهمی در بسیاری از فعالیت های آنزیمی بدن انسان دارد و سبب رشد و تقویت و ترمیم بافت های بدن و همچنین سبب محافظت از سلامت پوست و مو می شود. به دلیل اینکه این ماده معدنی درخاک کشور ایران بسیار کم است، اکثر افراد کشورمان دچار کمبود این ماده هستند. پس ناچار به استفاده از مکمل های حاوی زینک هستند. از جمله مزایای دیگر زینک می توان به تنظیم و کنترل متابولیسم بدن و بهبود عملکرد گوارش اشاره کرد. کمبود زینک در بدن در کاهش اشتها تاثیرگذار است و مکمل های حاوی زینک باعث افزایش اشتها شده و در چاقی موثر است‌.

معرفی کپسول هیرویت وتاثیر آن برچاقی

مخمر و تاثیر آن برچاقی

مخمر نیز حاوی ویتامین B می باشد، درنتیجه در افزایش اشتها موثر است و میتواند موجب چاقی شود. استفاده ازمخمر باعث فعالیت آنزیم هایی دربدن می شود که میل به غذا و غذاخوردن را افزایش می دهند.

به طور کلی درباره تاثیر کپسول هیرویت برچاقی می توان گفت که این قرص درصورتی سبب چاقی می شود که بدن فرد دچار کمبود یکی از ویتامین های گروه B، زینک یا روی و مخمر باشد که در این شرایط خوردن قرص هیرویت باعث افزایش اشتها و استفاده بیشتر از مواد خوراکی شده و درنتیجه باعث چاقی و افزایش وزن می شود. اما درافرادی که بدن آن ها کمبود ویتامین های گروه B، زینک یا روی و مخمر نداشته باشد، افزایش اشتها و وزن و چاقی رخ نمی دهد.
ضمنا چاقی توسط قرص هیرویت آن چنان چشمگیر نیست که نگران کننده باشد. پس میتوانید اگر تاکنون ازآن استفاده نکرده اید، اکنون ازآن بهره ببرید. زیرا بدن شما به آن نیازدارد. همچنین اگر فردی دچار کمبود اشتها است، میتواند برای افزایش اشتها و میل به غذا از هیرویت استفاده کند.

بیشتر بخوانید:  الگوی سالم تغذیه در شرایط امروز چیست

فواید قرص هیرویت

 • کاهش دادن شکنندگی مو.
 • کمک به ضخیم شدن موهاوقوی شدن ریشه موها.
 • حفاظت ازمووپوست سردرمقابل آلاینده های گوناگون.
 • افزایش سرعت رشدریش درآقایان وجلوگیری ازکم پشتی آن.
 • بهبودوتقویت فولیکول مووافزایش گردش خون واکسیژن رسانی به موها.
 • جوان سازی پوست سر.
 • افزایش وبهبودرنگ طبیعی مو،لطافت،درخشندگی وزیبایی مو.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن.
 • تولید کراتین.
 • کنترل وتنظیم سطح کلسترول وهورمون های تاثیرگذاردرپرپشت شدن موها.
 • تحریک فولیکول های موبرای رویش دوباره مو.

فواید قرص هیرویت

عوارض قرص هیرویت

آیا قرص هیرویت بدن را دچار مشکل می کند؟ مضرات قرص هیرویت برای بدن چه می باشد؟ قرص هیرویت چه تاثیرات منفی بر روی بدن به جای می گذارد؟ در پاسخ به این سوالات می توان گفت که به طورکلی قرص هیرویت هیچ گونه عوارض و تاثیرات منفی در بدن ندارد. مگر اینکه بیشتر از دوز تعیین شده استفاده شود که دراین صورت فرد دچار مسمومیت می شود.

همچنین به دلیل وجود روغن سویا در قرص هیرویت ممکن است برخی افراد به آن حساسیت داشته و موجب واکنش های آلرژیک در آنها شود. ویتامین های گروه B به دلیل اینکه محلول در آب هستند، معمولا عوارضی ندارند. اما ترکیبات موجود دیگر در قرص هیرویت مانند آهن، مس، روی درصورت مصرف بیش از حد عوارضی همچون: معده درد، استفراغ، اسهال، سرگیجه، سردرد را به دنبال می آورد. همچنین برای جلوگیری از عوارض قرص هیرویت بر روی زنان باردار بهتر است که قبل از مصرف حتما با پزشک زنان مشورت کرده و زیر نظر پزشک این قرص را مصرف کند.

این قرص را نیز کودکان میتوانند استفاده کنند اما بهتر است که آنها نیز برای جلوگیری از عوارض قرص هیرویت برروی کودکان طریقه و مقدار آن را با مشورت پزشک و دوزی که تجویز می کند استفاده کنند که دچار مسمومیت نشوند.

بیشتر بخوانید:  درمان کریپتوس صدای مفاصل و استخوان ها

عوارض قرص هیرویت

نحوه مصرف قرص هیرویت

از آنجایی که قرص هیرویت نوعی مکمل غذایی است که حاوی آهن می باشد، باید زمان خاصی آن‌ را مصرف کرد. به طور کلی در طول روز باید یک عدد قرص هیرویت خورده شود. بهتر است که یک ساعت قبل ویک ساعت بعد از خوردن این قرص، از خوردن موادخوراکی مانند: لبنیات و نوشیدنی های حاوی کافئین پرهیزکنید؛ زیرا کافئین وکلسیم تاثیرات قرص هیرویت را از بین خواهد برد.

بهترین زمان برای استفاده ازقرص هیرویت یک یا دو ساعت قبل از صبحانه است. این دارو را میتوان با یک یادولیوان آب استفاده نمود و بعد از خوردن آن به مدت ۱۰ دقیقه درازنکشید. سوال برخی از افراد این است که اگر قرص هیرویت را در زمان دیگری بخوریم مشکلی ایجاد می شود؟

درپاسخ به این سوال میتوان گفت خوردن قرص هیرویت بعد از ناهار یا بعد از شام ایرادی ندارد اما بهتر که قبل صبحانه خورده شود زیرا درآن زمان تاثیربهتری دارد.

ارتباط قرص هیرویت و رنگ ادرار

از آنجایی که یکی از مهمترین ترکیباتی که در قرص هیرویت وجود دارد، ویتامین های گروه B است، ممکن است بامصرف این قرص گاهی رنگ ادرار تغییر کند. بنابراین طبیعی است درصورت استفاده ازقرص هیرویت رنگ ادرار تغییر کند و پررنگ تر از همیشه باشد.

نحوه مصرف قرص هیرویت

قیمت قرص هیرویت

بر اساس لیست قیمت قرص هیرویت درسایت، قیمت این قرص از۴۴/۰۰۰شروع وبه ۲۸۹/۰۰۰تومان نیز می رسد. مناسب ترین قیمت قرص هیرویت و همچنین ارزان ترین قیمت قرص هیرویت طبق لیست قیمت قرص هیرویت درداروخانه های سراسرکشور۴۴/۰۰۰تومان است. قیمت قرص هیرویت درپایتخت نیز هیچ تفاوتی با دیگر شهرها ندارد.

قرص هیرویت خارجی ازچه کشوری می باشد؟

سازنده ی قرص هیرویت کشور انگلستان است و قرص هرویت خارجی محصولی وارداتی است اما قیمت آن بیش ازحد گران نیست‌ و به نسبت کیفیتی که دارد، قیمت آن مناسب است.