شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر

 

معمولا هدف افرادی که ورزش هایی نظیر بدنسازی روی می آورند و در کنار آن از مکمل های بدنسازی استفاده می نمایند، ساختن اندامی عضلانی و نسبتا بزرگ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با داروبیار همراه باشید .

از همین رو روزانه به طرفداران ورزش بدنسازی و مصرف مکمل های بدنسازی افزوده می شود. ولی ورزشکاران باید به این موضوع توجه داشته باشند که همه مکمل ها وظیفه ساختن عضلات یا حجیم تر نمودن عضلات را برعهده ندارند. همچنین مصرف همه مکمل ها برای همه افراد مناسب نیست.

به همین دلیل بعد از شروع ورزش بدنسازی و تنظیم یک برنامه ورزشی مناسب و منظم و رعایت یک رژیم غذایی مناسب، باید به فکر انتخاب و نحوه مصرف مکمل های بدنسازی باشید که کاملا باید با تایپ بدنی خودتان انتخاب و مصرف نمایید. البته به خاطر داشته باشید که مصرف مکمل های بدنسازی را حتما باید زیر نظر یک متخصص یا کارشناس ورزشی انجام دهید.

استفاده از مکمل های عضله ساز محبوب و برتر

قبل از هر چیز باید بدانید که مصرف مکمل ها برای افزایش حجم عضلات و یا ساختن  عضلات ضروری نیست و شما با مصرف این مکمل ها می توانید به عضلات خود کمک نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که مصرف مکمل های عضله ساز برای همه افراد توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید:  بهترین مکمل های عضله ساز برای اکتومورفی ها

افرادی که نمی توانند از مکمل های عضله ساز استفاده نمایند باید با یک برنامه غذایی مناسب و خاص و انجام حرکات ورزشی متناسب با بدنشان کار عضله سازی را بدون مکمل های عضله ساز انجام دهند.

در ادامه 6 مکمل عضله سازی محبوب و برتر معرفی می شود که بهتر است زمان و دوز مصرف هر کدام را زیر نظر کارشناس ورزشیتان انجام دهید:

شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
  1. مکمل های پروتئینی

به طور کلی برای ساختن عضلات شما نیاز به پروتئین بیشتر دارید. تحقیقاتی که توسط کارشناسان این امور انجام شده، نشان می دهد که دریافت پروتئین بیشتر در کسانی که ورزش می کنند، بیشتر از استفاده کربوهیدرات باعث ساخت عضلات می شود.

همچنین مصرف مکمل های پروتئینی برای کسانی که به خوردن مواد پروتئین دار عادت ندارند یا در وعده های غذایی خود پروتئین کمتری مصرف می کنند، بیشتر توصیه می شود.

محبوب ترین مکمل های پروتئینی کازئین، پروتئین سویا، پروتئین جدا شده از تخم مرغ، گوشت گاو و آب پنیر می باشد.

  1. کراتین

کراتین جزو موادی است که به طور طبیعی در هر بدنی ساخته شده و باعث ایجاد انرژی در عضلات و سایر بافت های بدن می شود. همچنین کراتین می تواند با تاثیر بر روی سلول های عضلات، باعث افزایش حجم آن ها شود. عملکرد دیگری که کراتین در عضلات دارد این است که از تجزیه پروتئین ها در عضلات یک ورزشکار جلوگیری نموده و به طور کلی باعث افزایش توده عضلانی می شود.

مصرف مکمل های کراتین می تواند 40 درصد میزان کراتین را در عضلات شما بیشتر نماید.

  1. آمینو اسید های شاخه دار

آمینو اسید های لوسین، والین و ایزولوسین را می توان در مرغ، تخم مرغ، ماهی، لبنیات و گوشت ها یافت. این آمینو اسید ها یا BCAA برای رشد و حجیم نمودن عضلات ضروری هستند.

بیشتر بخوانید:  پروتئین وی فانتوم خوبه؟

بخاطر داشته باشید که مصرف BCAA ها فقط در کسانی که تمرینات ورزشی منظم دارند می تواند موجب عضله سازی شود.

  1. مکمل های افزایش وزن

این مکمل ها که با نام گینر نیز شناخته می شوند می توانند به افزایش کالری و پروتئین در بدن شما کمک نموده و عضلات شما را حجیم تر نمایند.

کالری موجود در این مکمل ها از کربوهیدارت بوده و مخصوص افرادی است که با توجه به تمرینات منظم، رژیم غذایی کامل و مصرف مکمل های دیگر باز هم به سختی عضله می گیرند.

شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
  1. مکمل بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات ( HMB )

مکمل HMB یک مولکول است که در اثر تجزیه نمودن آمینو اسید لوسین به وجود می آید. این مکمل می تواند از تجزیه پروتئین عضلات جلوگیری نماید.

  1. مکمل بتا آلانین

مکمل بتاآلانین نوعی آمینو اسید می باشد که در کاهش خستگی موثر بوده و باعث افزایش عملکرد ورزشکارن می شود. همچنین مصرف مکمل بتاآلانین در کنار یک ورزش منظم و رژیم غذایی خوب می تواند به افزایش حجم عضلات کمک شایانی نماید.

طی تحقیقات انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه 4 گرم مکمل بتاآلانین در کشتی گیران یا فوتبالیست ها در 8 هفته متوالی، باعث افزایش توده بدون چربی یا همان عضله شده است.