شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
قرص عضله ساز موجود در داروخانه آنلاین داروبیار

قرص‌های عضله‌ساز مورد استفاده بسیاری از علاقه‌مندان به ورزش و بدن‌سازی قرار می‌گیرند. این مکمل‌ها معمولاً شامل موادی نظیر پروتئین‌ها، اسیدهای آمینه، کراتین و ویتامین‌ها هستند که به تقویت عضلات کمک می‌کنند و در بهبود عملکرد ورزشی و بازسازی عضلات پس از تمرینات سنگین مؤثر هستند. اگرچه استفاده از این مکمل‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد و تقویت عضلات کمک کند، اما مصرف آنها نیازمند درک صحیح از مواد موجود در آنها و نحوه استفاده مناسب می‌باشد.

معمولا هدف افرادی که ورزش هایی نظیر بدنسازی روی می آورند و در کنار آن از مکمل های بدنسازی استفاده می نمایند، ساختن اندامی عضلانی و نسبتا بزرگ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با داروبیار همراه باشید .

از همین رو روزانه به طرفداران ورزش بدنسازی و مصرف مکمل های بدنسازی افزوده می شود. ولی ورزشکاران باید به این موضوع توجه داشته باشند که همه مکمل ها وظیفه ساختن عضلات یا حجیم تر نمودن عضلات را برعهده ندارند. همچنین مصرف همه مکمل ها برای همه افراد مناسب نیست.

به همین دلیل بعد از شروع ورزش بدنسازی و تنظیم یک برنامه ورزشی مناسب و منظم و رعایت یک رژیم غذایی مناسب، باید به فکر انتخاب و نحوه مصرف مکمل های بدنسازی باشید که کاملا باید با تایپ بدنی خودتان انتخاب و مصرف نمایید. البته به خاطر داشته باشید که مصرف مکمل های بدنسازی را حتما باید زیر نظر یک متخصص یا کارشناس ورزشی انجام دهید.

قرص عضله ساز موجود در داروخانه

قرص‌های عضله‌ساز یا مکمل‌های تقویتی عضله ممکن است برای افرادی که به دنبال افزایش استحکام و حجم عضلات خود هستند مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از قرص‌های عضله‌ساز شامل عوامل مانند پروتئین‌ها، اسیدآمینه‌ها، کراتین، بتا-آلانین و هورمون‌های مرتبط با ساخت عضلات می‌شوند.

قرص پروتئین وی فول استار بسته 80 عددی به عنوان قرص عضله ساز موجود در داروخانه آنلاین داروبیار موجود است که با تخفیف ویژه در اختیار شما قرار داده شده است.

قرص پروتئین وی فول استار جهت عضله سازی ورزشکاران کاربرد دارد. اگر شما هم ورزشکار بدنسازی هستید و هدف افزایش حجم ماهیچه‌های بدنتان را دارید، بهتر است بدانید که برای رسیدن به این هدف هم باید تمرینات منظم و شدیدی داشته باشید، هم به مدت ۶ تا ۸ ساعت استراحت کنید و هم تغذیه سرشار از پروتئین که شامل شیر، تخم مرغ و شیر است را رعایت کنید. البته برای اینکه هزینه خرید شیر، تخم مرغ و گوشت را به مقدار زیاد نپردازید؛ می‌توانید از پروتئین وی استفاده کنید که شکل قرصی دارد.

بیشتر بخوانید:  پروتئین وی در چه مواد غذایی وجود دارد؟

قرص پروتئین عضله ساز

مولتی ویتامین عضله ساز

مولتی ویتامین‌ها عموماً ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و مکمل‌های تقویتی دیگر هستند که به صورت قرص یا کپسول عرضه می‌شوند. این مکمل‌ها هدف ارائه ویتامین‌ها و مواد مغذی ضروری برای حفظ سلامتی کلیه اجزای بدن هستند، اما به طور خاص هدف افزایش عضلات نیستند.

بهترین راه برای ساخت و افزایش عضلات، ترکیبی از تمرینات مقاومتی منظم، تغذیه سالم و استراحت مناسب است. اگر شما به دنبال استفاده از مکمل‌ها برای افزایش عضلات هستید، میتوانید با کارشناسان داروبیار مشورت کنید تا بر اساس وضعیت خاص شما، مکمل‌های مناسب را توصیه کنند.

استفاده از بهترین مکمل برای عضله سازی

قبل از هر چیز باید بدانید که مصرف مکمل ها برای افزایش حجم عضلات و یا ساختن  عضلات ضروری نیست و شما با مصرف این مکمل ها می توانید به عضلات خود کمک نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که مصرف مکمل های عضله ساز برای همه افراد توصیه نمی شود.

افرادی که نمی توانند از مکمل های عضله ساز استفاده نمایند باید با یک برنامه غذایی مناسب و خاص و انجام حرکات ورزشی متناسب با بدنشان کار عضله سازی را بدون مکمل های عضله ساز انجام دهند.

در ادامه 6 مکمل عضله سازی محبوب و برتر معرفی می شود که بهتر است زمان و دوز مصرف هر کدام را زیر نظر کارشناس ورزشیتان انجام دهید:

شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
  1. مکمل های پروتئینی

به طور کلی برای ساختن عضلات شما نیاز به پروتئین بیشتر دارید. تحقیقاتی که توسط کارشناسان این امور انجام شده، نشان می دهد که دریافت پروتئین بیشتر در کسانی که ورزش می کنند، بیشتر از استفاده کربوهیدرات باعث ساخت عضلات می شود.

همچنین مصرف مکمل های پروتئینی برای کسانی که به خوردن مواد پروتئین دار عادت ندارند یا در وعده های غذایی خود پروتئین کمتری مصرف می کنند، بیشتر توصیه می شود.

محبوب ترین مکمل های پروتئینی کازئین، پروتئین سویا، پروتئین جدا شده از تخم مرغ، گوشت گاو و وی می باشد.

بیشتر بخوانید:  پروتئین وی فانتوم خوبه؟
  1. کراتین

کراتین جزو موادی است که به طور طبیعی در هر بدنی ساخته شده و باعث ایجاد انرژی در عضلات و سایر بافت های بدن می شود. همچنین کراتین می تواند با تاثیر بر روی سلول های عضلات، باعث افزایش حجم آن ها شود. عملکرد دیگری که کراتین در عضلات دارد این است که از تجزیه پروتئین ها در عضلات یک ورزشکار جلوگیری نموده و به طور کلی باعث افزایش توده عضلانی می شود.

مصرف مکمل های کراتین بدنسازی می تواند 40 درصد میزان کراتین را در عضلات شما بیشتر نماید.

  1. آمینو اسید های شاخه دار

آمینو اسید های لوسین، والین و ایزولوسین را می توان در مرغ، تخم مرغ، ماهی، لبنیات و گوشت ها یافت. این آمینو اسید ها یا BCAA برای رشد و حجیم نمودن عضلات ضروری هستند.

بیشتر بخوانید:  کاربرد کراتین در بدنسازی

بخاطر داشته باشید که مصرف BCAA ها فقط در کسانی که تمرینات ورزشی منظم دارند می تواند موجب عضله سازی شود.

  1. مکمل های افزایش وزن

این مکمل ها که با نام گینر نیز شناخته می شوند می توانند به افزایش کالری و پروتئین در بدن شما کمک نموده و عضلات شما را حجیم تر نمایند.

کالری موجود در این مکمل ها از کربوهیدارت بوده و مخصوص افرادی است که با توجه به تمرینات منظم، رژیم غذایی کامل و مصرف مکمل های دیگر باز هم به سختی عضله می گیرند.

شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
شش مکمل عضله سازی محبوب و برتر
  1. مکمل بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات ( HMB )

مکمل HMB یک مولکول است که در اثر تجزیه نمودن آمینو اسید لوسین به وجود می آید. این مکمل می تواند از تجزیه پروتئین عضلات جلوگیری نماید.

  1. مکمل بتا آلانین

مکمل بتاآلانین نوعی آمینو اسید می باشد که در کاهش خستگی موثر بوده و باعث افزایش عملکرد ورزشکارن می شود. همچنین مصرف مکمل بتاآلانین در کنار یک ورزش منظم و رژیم غذایی خوب می تواند به افزایش حجم عضلات کمک شایانی نماید.

طی تحقیقات انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه 4 گرم مکمل بتاآلانین در کشتی گیران یا فوتبالیست ها در 8 هفته متوالی، باعث افزایش توده بدون چربی یا همان عضله شده است.

سخن آخر

در نتیجه، قرص‌های عضله‌ساز ممکن است برای افرادی که به دنبال تقویت عضلات و بهبود عملکرد ورزشی خود هستند، مفید باشند. با این حال، مصرف این مکمل‌ها نیازمند شناخت دقیق از ترکیبات موجود در آنها و همچنین توصیه یک متخصص تغذیه یا پزشک می‌باشد. همچنین، ورزش منظم، تغذیه سالم و استراحت کافی نیز از اهمیت بسیاری برای تقویت عضلات و بهبود عملکرد ورزشی برخوردارند.