طریقه ی مصرف مکمل گینز برای بدن سازی
طریقه مصرف گینر برای بدنسازی

طریقه مصرف گینر برای بدنسازی یکی از اصولی ترین موارد برای ورزشکاران محسوب می شود. گینر یکی از مهم ترین مکمل هایی است که ویژه ی افزایش حجم عضلات است و برای افراد لاغری که به دنبال افزایش وزن و داشتن عضلات هستند از بهترین پیشنهاد ها است.
گینر مکملی است که کالری بالایی دارد و انواع مختلف پروتئین، چربی، کربوهیدرات، مواد معدنی و آمینو اسید ها را در خود جای داده است. می توانید به راحتی این مکمل را از داروخانه آنلاین داروبیار سفارش دهید.

ورزشکاران و بدنسازان معمولا از مکمل گینر به منظور افزایش حجم عضلات و افزایش وزن استفاده می کنند. نکته ی مهم در استفاده از مکمل گینر و سایر مکمل ها این است که باید آن ها را از جاهای معتبر بخرید که اطمینان حاصل نمایید محصول خریداری شده اصل و اورجینال است زیرا مصرف مکمل های تقلبی علاوه بر اینکه شما را به نتیجه ی دلخواه نمی رساند به سلامتی شما هم آسیب وارد می کند. نکته ی مهم دیگر درمورد مکمل گینر طریقه و زمان مصرف آن است که باید تحت نظر پزشک، مربی و کارشناس متخصص انجام شود.  ما در ادامه ی مقاله درمورد طریقه مصرف گینر در زمان های مختلف صحبت می کنیم.

آنچه در مقاله می خوانید:

چرا گینر های داروخانه و بازار قیمت متفاوت دارند؟

با توجه به اینکه بسیاری از مکمل های بدنسازی وارداتی هستند، معمولا این تفاوت قیمت وجود دارد. البته لزوما نمی توان گفت که هیچ یک از مکمل هایی که در خارج از داروخانه ها به فروش می رسند اصل نیستند، اما احتمال اصالت آن ها کمتر از گینر هایی است که در داروخانه ها به فروش می رسند. بنابراین بهتر است مکمل ها را از داروخانه ها تهیه کنید تا هم از قیمت و هم اورجینال بودن آن ها اطمینان یابید. با وجود اینکه  که محصولاتی که در داروخانه ها به فروش می رسند به دلیل نظارت های اداره بهداشت و برخی مجوز های دیگر قیمت بالاتری دارند اما دیگر خیال شما راحت است که محصولی که خریده اید اصل و اورجینال است و در صورت بروز مشکل می توانید درخواست خود را راحت تر پیگیری کنید.

مصرف گینر به کدام افراد توصیه می شود؟

مصرف گینر به کدام افراد توصیه می شود؟

  • افرادی که دارای مشغله های فراوان هستند و زمان کافی برای مدیریت رژیم غذایی خود ندارند.
  • ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم و افزایش توده ی عضلانی هستند.
  • افرادی که بسیار لاغر هستند و اشتهای کافی برای خوردن انواع مواد غذایی ندارند و همچنین مواد غذایی حاوی کربوهیدارت کم مصرف می کنند توصیه می شود که از مکمل گینر استفاده کنند.

طریقه مصرف گینر در روزهای بدون تمرین

شما بعد از حدود 6 الی 9 ساعت خواب مسلما پس از بیداری دچار کمبود مواد غذایی خواهید بود که از طریق مصرف گینر می توانید این کمبود را جبران کنید. بهترین زمان برای مصرف مکمل گینر در روزهایی که تمرین نمی کنید، هنگام صبح بعد از بیدار شدن از خواب است.

بیشتر بخوانید:  چگونه عوارض مصرف مکمل های بدنسازی را به حداقل برسانیم؟

نحوه ی مصرف مکمل گینر در روزهایی که تمرین می کنید

طریقه مصرف گینر در روزهایی که تمرین می کنید

در روزهایی که تمرین می کنید، حدود یک پیمانه ی 35 گرمی را با حداقل 250 میلی لیتر آب ، آب میوه یا شیر مخلوط کنید و دو تا سه بار در روز مصرف نمایید. لازم به ذکر است که شما می توانید مقدار مصرف را به دو پیمانه هم افزایش دهید. این موضوع به بدن شما بستگی دارد که تا چه میزان بتوانید  دفعات استفاده ی خود از مکمل گینر را افزایش دهید. حتما در این زمینه با مربی متخصص و یا پزشک مشوررت کنید تا متناسب با وضعیت جسمانی تان شما را راهنمایی کند.

طریقه مکمل گینر قبل از تمرین

حدود 30 دقیقه قبل از آنکه شروع به تمرین کنید، بهترین زمان برای مصرف مکمل گینر  است. مصرف گینر قبل از تمرین علاوه بر اینکه انرژی لازم را جهت انجام فعالیت های ورزشی برای شما فراهم می کند از گرسنگی هنگام انجام فعالیت های ورزشی جلوگیری می کند.

نحوه مصرف مکمل گینر هنگام تمرین

استفاده از مواد قندی هنگام انجام فعالیت های ورزشی باعث اقزایش کمتر گلوکز خون و انسولین می شود و واکنش هایی را که سبب سقوط ناگهانی گلوکز خون می شود را کاهش می دهد.

نحوه مصرف گینر بعد از تمرین

اگر شما بعد از تمرینات ورزشی خود گینر میل کنید گلیکوژن عضلانی ذخیره می شود و در نتیجه احساس خستگی شما به طور قلابل توجهی کاهش می یابد. اوج عضله سازی حدود 30 دقیقه ی بعد از انجام  تمرین است. لذا در این زمان مصرف گینر بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید:  بهترین مکمل افزایش قدرت