تاثیر بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان
تاثیر بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان

بسیاری از بدنسازان و ورزشکاران از این ترس دارند که رابطه جنسی مانع پیشرفت ورزشی یا رشد عضلات آن‌ها شود اما داشتن رابطه جنسی تاثیر منفی بر روند عضله سازی یا تمرینات شما نخواهد داشت. در این مقاله از داروخانه انلاین داروبیار قصد داریم به بررسی تاثیر بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان بپردازیم، با ما همراه باشید.

شما می توانید برای خرید مکمل بدنسازی اصل در داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

تاثیر رابطه جنسی بر بدنسازی

داشتن روابط جنسی باعث بالا رفتن سطح تستوسترون در بدن می‌شود و همین موضوع این تصور اشتباه را ایجاد کرده که بالا بودن سطح تستوسترون، مانعی برای انجام تمرینات است اما در واقع با افزایش تستوسترون، عملکرد ورزشی هم بهبود پیدا می‌کند. داشتن رابطه جنسی به بهتر شدن عملکرد وزشی کمک می‌کند اما نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، زمان انجام آن است. به طور مثال در صورتی که قبل از جلسه باشگاه رابطه جنسی داشته باشید، در طول تمرینات خسته بوده و انرژی کافی برای سپری کردن زمان تمرین را ندارید.

از سمت دیگر خود تمرینات ورزشی هم می‌تواند منجر به افزایش تستوسترون شود. اگر بیش از حد نرمال تمرینات بدنسازی انجام دهید، ترشح تستوسترون در بدن افزایش یافته و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد اختلال در قوه جنسی فرد شود. در حقیقت اگر تعادل را در تمرینات رعایت کنید، تاثیر مکمل های بدنسازی بر نعوظ منفی نخواهد بود. اگر در ابتدای شروع حرفه بدنسازی خود هستید، بهتر است از تمرینات کم شروع کرده و به مرور زمان شدت آن را افزایش دهید تا بدن به شدت تمرینات عادت کند.

بیشتر بخوانید:  بهترین مارک کاندوم در ایران

بالا بردن سطح چربی بدن می‌تواند عاملی در کاهش میل جنسی باشد. برای اینکه بتوانید به اندام بهتری دست پیدا کنید، می‌توانید تمرینات ورزشی را شروع کرده و به بدنسازی بپردازید. با تنظیم چربی بدن، زندگی جنسی بهتری خواهید داشت و اعتماد به نفس‌ هم افزایش می‌یابد که در تمام جنبه‌های زندگی اثر گذار است.

افزایش گردش خون هم جز تاثیرات بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان است که موجب تحریک پذیری بیشتر می‌شود. اگر 20 دقیقه تمرین هوازی انجام دهید، بدن آمادگی بیشتری برای رابطه جنسی پیدا می‌کند. بانوانی که به انجام تمرینات ورزشی علاقمند هستند، با منظم دنبال کردن جلسات باشگاه، ارگاسم بهتری را تجربه کرده و سطح درد آن‌ها در طول رابطه جنسی کاهش می‌یابد.

تاثیر بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان

با توجه به این نکات مهم‌ترین اثرات بدنسازی بر رابطه جنسی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • با انجام منظم تمرینات ورزشی، آمادگی بهتری برای رابطه جنسی پیدا می‌کنید.
  • بدنسازی باعث افزایش اعتماد بنفس شده و تمام زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  • بدنسازی باعث گردش خون بهتر و تحریک پذیری می‌شود.
  • ورزش سلامت قلب را تضمین می‌کند. قلب وظیفه پمپاژ خون را بر عهده داشته و با بهبود عملکرد آن، حجم خون بیشتری به بخش‌های مختلف بدن فرستاده می‌شود. از جمله اثرات افزایش گردش خون، تحریک جنسی طرفین رابطه خواهد بود.
  • باعث کم شدن دردهای احتمالی حین انجام رابطه می‌شود.
  • انجام تمرینات ورزشی باعث داشتن اندامی بهتر می‌شود. چربی اضافه بدن می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شود.
  • استرس تاثیر منفی بر افزایش عضلانی داشته و باعث ایجاد حال بد در فرد می‌شود. وقتی به شدت استرس دارید، کورتیزول در رگ‌هایتان افزایش یافته و این می‌تواند با عضله‌ سازی مقابله کند. رابطه جنسی یک تسکین دهنده استرس عالی است و می‌تواند به شما کمک کند ذهن خود را از استرس دور کرده و عضله سازی بهتری داشته باشید.

هم چنین این مطلب را بخوانید: آیا مکمل بدنسازی عقیم می کند؟

تاثیر رابطه جنسی بر تمرکز

یکی از تاثیرات بدنسازی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان، مربوط به سطح تمرکز شما است. حفظ تمرکز در محیط باشگاه برای مشاهده نتایج مطلوب در بدنسازی و رسیدن به اهداف‌‌تان، اهمیت دارد. اگر تمرکز زیادی بر فعالیت جنسی داشته باشید، از انجام منظم تمرینات غافل شده و به مرور زمان روند عضله سازی شما دچار مشکل خواهد شد. البته بدیهی است که ورزشکاران قادر به ایجاد تعادل بین ورزش و روابط جنسی خود هستند. برای بسیاری از افراد این موضوع هرگز مشکل ساز نخواهد بود زیرا تمرینات ورزشی، مستقیماً به تمایل آن‌ها برای جذاب‌تر بنظر رسیدن مرتبط است. همه افراد ورزش می‌کنند تا بهتر بنظر برسند؛ چه برای خود و چه برای جذب افراد دیگر، بنابراین با پیگیری منظم تمرینات ورزشی، به افزایش شانس رابطه سالم کمک زیادی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تاثیر پروتئین وی بر اسپرم

ارتباط قدرت انجام تمرینات ورزشی و رابطه جنسی

ارتباط بعدی که باید در مورد رابطه جنسی و بدنسازی بدانید، ارتباط آن با سطح قدرت شما است. اکثر آقایان بعد از رابطه جنسی احساس آرامش کرده و اغلب دوست دارند به خواب بروند؛ در این مرحله ترشح بسیار زیادی اکسی توسین در بدن اتفاق می‌افتد که واقعاً به شما آرامش داده و می‌تواند باعث شود کمی احساس ضعف کنید. این مرحله آرامش برای مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و بدن پس از دقایقی، به سطح هورمونی معمول خود باز خواهد گشت؛ در نتیجه سعی نکنید بلافاصله پس از انجام فعالیت جنسی، در جلسه تمرینی حضور پیدا کنید. حداقل یک بازه زمانی 3 تا 4 ساعته بعد از رابطه را به تمرین اختصاص دهید تا هورمون‌ها دوباره به سطح عادی رسیده و قدرت و انرژی خود را بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید:  کراتین بهتر است یا گلوتامین؟

سخن پایانی

افرادی که تمرینات منظم را جدی گرفته و از یک رژیم غذایی متعادل پیروی می‌کنند، بدن سالمی داشته و مشکلات جنسی کمتری مانند انزال زودرس یا اختلال نعوظ را تجربه می‌کنند. مانند هر چیز دیگری در زندگی، تعادل بین روابط و تمرینات ورزشی اهمیت دارد و تا زمانی که تعادل برقرار باشد، نیازی نیست هیچ نگرانی در مورد حفظ یک زندگی جنسی سالم داشته باشید زیرا همزمان با آن می‌توانید بیشترین تلاش خود را برای عضله سازی در باشگاه انجام دهید.

قیمت های شگفت انگیز انواع مکمل بدنسازی در داروبیار را از دست ندهید.